[Raków II] Dziesiąta wygrana w III lidze stała się faktem

W weekend 22-23 października odbyła się 13. kolejka III ligi, gr. 3. Czerwono-Niebiescy po emocjonującej końcówce wywalczyli wygraną 2:1 w wyjazdowym meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Do spotkania z Wartą Gorzów Wlkp. Drugi zespół Rakowa przystępował po dwóch kolejnych remisach. Zawodnicy Tomasza Kuźmy w 11. kolejce zremisowali 1:1 w Pawłowicach, a tydzień później bezbramkowo z LKS-em Goczałkowice. Raków II przed 13. serią gier przewodził stawce, dysponując czterema punktami przewagi nad Rekordem Bielsko-Biała.

W spotkaniu z Wartą blok defensywny został sformowany z trójki: Kucharczyk, Niewulis, Furtak. Do składu względem poprzedniego meczu wcieleni zostali także Piotr Malinowski i Przemysław Mizgała. Szansę od pierwszych minut pierwszy raz w sezonie dostał wracający po kontuzji Łukasz Mazurek.

Piłkarze trenera Kuźmy dobrze weszli w mecz, stwarzając sobie w pierwszym kwadransie kilka dogodnych okazji. W bramce Warty stał jednak świetnie tego dnia dysponowany Łukasz Wiśniewski. Pierwszego gola Czerwono-Niebiescy strzelili w 24 minucie. Tylec celnie dośrodkował z rożnego, a Furtak nabiegł z impetem i mocno główkował.

Częstochowianie byli bardzo aktywni w ofensywie, niejednokrotnie testując Wiśniewskiego. W 56. minucie akcję lewą stroną przeprowadził Piotr Malinowski. “Malina” wypatrzył w polu karnym Łukasza Mazurka i było już 2:0.

Gospodarze dokonali jednak korekt w składzie i wykrzesali z siebie nową energię.  Po kilku uderzeniach na bramkę Dziekońskiego, Warciarze mogli cieszyć się w 76. minucie z gola kontaktowego. Po stałym fragmencie gry napastnik Warty – Paweł Krauz – przelobował głową Dziekońskiego.

Ostatnie minuty meczu trzymały w napięciu, gdyż oba zespoły groźnie atakowały. Najpierw w słupek trafił Furtak, a chwilę później fantastyczną paradą po strzale Dawida Ufira popisał się Dziekoński. Bramkarz Czerwono-Niebieskich w ostatnich dwóch kwadransach meczu zanotował kilka bardzo efektownych interwencji i walnie przyczynił się do zwycięstwa.

Podopieczni Tomasza Kuźmy po raz czwarty w sezonie wygrali na wyjeździe. Drugi zespół Rakowa posiada w dorobku 33 punkty, dzięki czemu w dalszym ciągu prowadzi w tabeli. Przewaga nad Rekordem Bielsko-Biała ponownie wynosi 7 punktów.

W następnej, 14. kolejce, Czerwono-Niebiescy zagrają na własnym boisku. Rezerwy Rakowa zmierzą się w sobotę 29 października z wiceliderem III ligi, gr. 3 – Rekordem Bielsko-Biała.

Warta Gorzów Wlkp. - Raków II Częstochowa 1:2

Bramki: Furtak (24.), Mazurek (56.)

Raków: Dziekoński, Kucharczyk, Niewulis, Furtak, Bator, Mizgała (86. Zielonka), Tylec, Malinowski (72. Rygiel), Mazurek (72. Sukiennicki), Chiliński (86. Niedziałkowski), T. Kubik (46. Balboa)