[Raków II] Garbarnia zwycięża po zaciętej rywalizacji

W trzecim sparingu przed wznowieniem rozgrywek III ligi podopieczni Przemysława Oziębały przegrali na własnym boisku 2:3 Garbarnią Kraków.

W pierwszych dwudziestu minutach spotkania zawodnicy rezerw mistrza Polski niemal całkowicie przenieśli ciężar gry na połowę przeciwnika. W 9. minucie celnie uderzał Jakub Cierpiał, a 4 minuty później przed szansą stanął Kacper Nowakowski. W tych sytuacjach dwukrotnie interweniował bramkarz Garbarni. W 22. minucie Adam Habas uderzył zza pola karnego prosto w okienko bramki strzeżonej przez Oskara Kubika i otworzył wynik spotkania. Po golu dla Garbarni tempo meczu nieco spadło. W 33. minucie drużyna przyjezdna miała okazję, by podwyższyć prowadzenie. Groźny strzał “nożycami” minął jednak prawy słupek bramki Medalików.

Po zmianie stron na boisku pojawili się: Nikodem Kitowski, Jakub Łukasiewicz i Fabian Gacek. 10 minut po wznowieniu gry goście zdobyli drugiego gola. Po szybkim kontrataku zespołu z krakowskiego Podgórza do siatki trafił Feliks Grzybowski. Chwilę później z ostrego kąta uderzał Piotr Nocoń, lecz z jego strzałem poradził sobie golkiper Garbarni. Na 3:0 dla gości podwyższył w 59. minucie zawodnik testowany, popisując się bardzo precyzyjnym uderzeniem z 16. metra. Trener Przemysław Oziębała dokonał roszad w składzie, a na boisku pojawili się: Jerzy Napieraj, Wiktor Żołądź, Jakub Bęben, Szymon Zielonka i zawodnik testowany. Ten ostatni w 71. minucie przeprowadził indywidualną akcję i mocnym strzałem po ziemi posłał piłkę do siatki. Niewiele ponad 60 sekund później rezerwowy Jakub Bęben dynamicznie wbiegł w pole karne i dograł na 5. metr. Zawodnik testowany okazał się szybszy od obrońcy Garbarni i zdobył drugiego gola. W ostatnich minutach meczu dwie doskonałe szanse na wyrównanie mieli kolejno Jerzy Napieraj i Łukasz Józefczyk. Obaj główkowali po stałych fragmentach gry i w obu tych przypadkach świetnie interweniował bramkarz Garbarni. Ostatecznie goście zwyciężyli w sparingu 3:2.

Następną grę kontrolną drużyny rezerw zaplanowano na sobotę, 10 lutego. Przeciwnikiem Medalików będzie IV-ligowy RKS Radomsko.

Raków II – Garbarnia Kraków 2:3

Bramki: Zawodnik testowany (71’, 72’)

Raków II: Kubik, Jurczyński (81. Józefczyk), Krzyżak (63. Żołądź), Mesjasz (59. Napieraj), Malinowski (67. Bęben), Cierpiał (46. Kitowski), Wireński (46. Gacek), Długosz, Nocoń (70. Zielonka), Nowakowski (46. Łukasiewicz), Głowiński (63. Zawodnik testowany).