[Raków II] GKS Bełchatów lepszy w ostatnim sparingu

Podopieczni trenera Pulkowskiego są na finiszu przygotowań do sezonu. W ostatnim meczu kontrolnym przegrali w delegacji z GKS-em Bełchatów 1:2.

Zarówno GKS, jak i rezerwy mistrza Polski za tydzień rozpoczynają współzawodnictwo na poziomie III ligi. Odmłodzona jedenastka rezerw Rakowa walczyła w pierwszej połowie z dużą determinacją i intensywnością. Po pięciu minutach gry bliski zdobycia bramki był Piotr Malinowski, którego dośrodkowanie odbiło się od jednego z obrońców gospodarzy i trafiło w słupek. Na przerwę szczęśliwi schodzili jednak zawodnicy Brunatnych. W ostatniej akcji przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył Hubert Karpiński.

W drugiej połowie również obserwowaliśmy wyrównaną grę i przez długi czas wynik się nie zmieniał. Najlepszą szansę dla Medalików miał Tomasz Szczepaniak, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz GKS-u. Drugiego gola dla gospodarzy zdobył Artur Golański, który na trzy minuty przed końcem meczu pokonał Kacpra Bieszczada.

Drugi zespół Rakowa Częstochowa w pierwszej kolejce III ligi, gr. 3 zagra na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Mecz zaplanowano na sobotę, 5 sierpnia.

GKS Bełchatów - Raków II Częstochowa 2:0

Raków II: Bieszczad, zawodnik testowany (46. Siuda), Krzyżak, zawodnik testowany (46. zawodnik testowany), Cierpiał (46. Kitowski), zawodnik testowany (62. Józefczyk), Zielonka (46. Wireński), Malamis, Malinowski, Długosz (46. Szczepaniak), Głowiński.