[Raków II] Gra kontrolna w środku tygodnia

W środę 15 lutego podopieczni Tomasza Kuźmy zagrają drugi w odstępie pięciu dni sparing. Ich przeciwnikiem będzie IV-ligowa Unia Dąbrowa Górnicza.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Dariusza Klaczę na półmetku rozgrywek IV ligi zajmują 5. miejsce w grupie, ze zdobyczą 27 punktów. Szkoleniowiec Unii w grudniowej wypowiedzi dla portalu lokalnapilka.pl podkreślał, iż jesienna runda była dla jego zawodników bardzo udana i nie mają zamiaru spocząć na laurach. Za obiecującą postawą w lidze szła również dobra dyspozycja w okręgowym Pucharze Polski. Unia Dąbrowa Górnicza rywalizowała w okręgu Sosnowiec i dotarła do finału tych rozgrywek, przegrywając walkę o trofeum z Sarmacją Będzin.

 

Unia rozegrała jak dotąd 4 mecze kontrolne. Zawodnicy trenera Klaczy przegrali z Gwarkiem Tarnowskie Góry (0:3) i Unią Turza Śląska (1:2). Oprócz tego zremisowali 0:0 z MRKS-em Czechowice-Dziedzice, a w minioną sobotę pokonali 1:0 Polonię Łaziska Górne. 

 

W ubiegłym sezonie drużyny te dwukrotnie spotkały się w rozgrywkach IV ligi. W obu meczach lepszy okazał się Raków II. Zespół Medalików wygrał u siebie 5:0, a w delegacji 2:1.  

 

Środowa gra kontrolna odbędzie się na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Konopnickiej 29 w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy gwizdek wybrzmi o 17:00.