[Raków II] Gra kontrolna z RKS-em Radomsko

W sobotę, 10 lutego drugi zespół Medalików podejmie na własnym obiekcie IV-ligowy RKS Radomsko. Początek meczu zaplanowano na godzinę 10:00.

Dla podopiecznych Przemysława Oziębały będzie to czwarty sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W poprzednich meczach rezerwy Rakowa pokonały 2:0 Podbeskidzie II, 1:0 Unię Skierniewice, a także przegrały 2:3 z Garbarnią Kraków. 

 

RKS Radomsko to wicelider Betcris IV ligi łódzkiej. Zespół prowadzony przez 22-krotnego reprezentanta Polski Sławomira Majaka w 17 rozegranych jesienią spotkaniach wywalczył 34 punkty. Na dorobek radomszczan złożyło się 10 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. Zawodnicy RKS-u trafiali do bramki rywali 37 razy, tracąc przy tym 17 goli. Najlepsi strzelcy drużyny z Radomska to Wiktor Płaneta i Bartosz Machaj, którzy mają na koncie po 7 trafień. Barw RKS-u Radomsko broni obecnie Oliwier Siuda, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w rezerwach Rakowa. 

 

Tej zimy podopieczni trenera Majaka rozegrali dwa mecze kontrolne. W pierwszym z nich wygrali 3:1 ze Zniczem Kłobuck, w drugim natomiast ulegli 1:3 Polonii Piotrków Trybunalski. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią przy L83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 10:00.