[Raków II] Inauguracja III ligi, grupy trzeciej

Już w sobotę 6 sierpnia podopieczni Tomasza Kuźmy wrócą po wakacyjnej przerwie do rywalizacji o punkty. W meczu otwarcia III ligi, grupy trzeciej, rezerwy Rakowa zmierzą się w domowym pojedynku z MKS-em Kluczbork.

Dla drugiej drużyny Rakowa będzie to tym samym debiut na szczeblu III ligi. W trakcie lipcowej przerwy, w zespole trenera Kuźmy nie doszło do kadrowej rewolucji. Na wypożyczenie udali się: Jakub Mądrzyk (Stomil Olsztyn), Dawid Danilczyk (Olimpia Elbląg), Adrian Krysik (Victoria Częstochowa), Jakub Budnicki (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) i Filip Głasek (Bałtyk Koszalin). Drużynę wzmocniły natomiast transfery Łukasza Furtaka (Podhale Nowy Targ), Marko Babicia (FK Banja Luka), wracającego z wypożyczenia Kamila Chilińskiego oraz wychowankowie przeniesieni do drużyny rezerw z Rakowa U-19.  

 

MKS Kluczbork w ubiegłym sezonie zajął 12. miejsce w tabeli III ligi, grupy trzeciej. Zawodnicy Tomasza Chatkiewicza w 34 kolejkach zdobyli 43 punkty, na co złożyło się 12 zwycięstw, 7 remisów i 15 porażek. Piłkarze grający w biało-niebieskich barwach zakończyli sezon ujemnym bilansem bramkowym, tracąc 57 goli, a strzelając 55. Na wyjazdach MKS Kluczbork 5 razy wygrał, 5 razy zremisował oraz siedmiokrotnie przegrał. 

 

Będzie to pierwsze spotkanie rezerw Rakowa z MKS-em Kluczbork. Ostatni mecz MKS-u Kluczbork przeciwko Czerwono-Niebieskim miał miejsce w drugoligowej kampanii sezonu 2014/15. Wówczas kluczborczanie dwukrotnie pokonali pierwszy zespół Rakowa Częstochowa, wygrywając ostatecznie całe rozgrywki. 

 

Ze względu na prace modernizacyjne, sobotni mecz odbędzie się niestety bez udziału publiczności. Spotkanie, podobnie jak wszystkie następne, będzie można obejrzeć na żywo na klubowym kanale YouTube.  Pierwszy gwizdek wybrzmi przy #L83 w sobotę 6 sierpnia, o 12:00.