[Raków II] Inauguracja wiosny w Bytomiu

Rezerwy Rakowa rozpoczną wiosenne zmagania w Zina IV lidze w niedzielę 13 marca. Podopieczni Tomasza Kuźmy udadzą się do Bytomia, gdzie zagrają z miejscowymi Szombierkami. Pierwsze spotkanie obu zespołów skończyło się wynikiem 3:2 dla Czerwono-Niebieskich.

Lider Zina IV ligi wyruszy do Bytomia po 3 punkty. Raków jesień zakończył z pięciopunktową przewagą nad drugim Ruchem Radzionków. — W pierwszej kolejce, na naszym boisku po 20 minutach przegrywaliśmy z Szombierkami 0:2 i dopiero w końcówce zdołaliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, a gola na 3:2 Przemek Oziębała strzelił w 87 minucie gry — wspomina trener Kuźma.

 

Szkoleniowiec Rakowa w walce o końcowy sukces może liczyć na nowych zawodników. Barwy “dwójki” wzmocnił Portugalczyk Pedro Vieira przesunięty z pierwszego zespołu, Szymon Zielonka, który zamienił Rozwój Katowice na Raków oraz stary znajomy — Adrian Balboa. Hiszpan jesienią występował w I-ligowym GKS-ie Jastrzębie. Kibice Czerwono-Niebieskich dobrze znają tego zawodnika, bowiem przy Limanowskiego grał już wiosną sezonu 2020/21.

 

Bytomianie też nie próżnowali na rynku transferowym. Zespół Szombierek wzmocnili Jakub Wróbel (ex-Polonia Bytom), Artur Koschny (Drama Zbrosławice), Tomasz Pośpiech (LKS Piotrówka). W drugą stronę za to powędrowali Radosław Kruppa, który przeszedł do III-ligowej Odry Wodzisław Śląski oraz Marcel Peda - Warta Zawiercie skróciła wypożyczenie.

 

Obecnie Szombierki piastują 10. miejsce w Zina IV lidzie. Patrząc na przebieg pierwszego spotkania oraz ruchy kadrowe obu zespołów możemy być pewni o emocjonującą inaugurację rundy wiosennej.

 

Początek meczu w niedzielę 13 marca o 13:00.