Raków II jedzie do Dąbrowy Górniczej

W sobotę (5 września) rezerwy Rakowa powalczą o piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Rywalem częstochowian będzie Unia Dąbrowa Górnicza.

Za naszą drużyną intensywne ostatnie dni, w których Raków II rozegrał dwa spotkania. W zeszłą niedzielę częstochowianie pokonali na własnym boisku groźną Unię Kosztowy 2:0. Natomiast w środę w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa Raków II po zaciętym meczu przegrała 1:2 z MKS-em Myszków. W tym pojedynku wystąpili przede wszystkim młodzi piłkarze z Akademii. 

 

- Występ teoretycznie "rezerwowego" składu w spotkaniu pucharowym nie traktowałbym w formie dania wolnego doświadczonym zawodnikom, a raczej jest to nagroda dla tych, którzy ciężko pracowali na treningach i teraz dostali szansę. Zresztą po meczu w Myszkowie możemy doszukać się indywidualnych pozytywów - tłumaczy trener Tomasz Kuźma

 

W sobotnim starciu należy się spodziewać, że do jedenastki wrócą jednak ci piłkarze, którzy grali przeciwko Unii Kosztowy. Raków II w konfrontacji z ekipą z Dąbrowy Górniczej będzie faworytem. Czerwono-niebiescy aktualnie zajmuję pozycję wicelidera w grupie 1 Zina IV ligi. W swoim dorobku mamy 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis). 

 

Z kolei nasi rywale w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Przemszę Siewierz 3:2. Unia po sześciu rozegranych spotkaniach ma równy bilans dwóch zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek i plasuje się na szóstym miejscu. Stosunek bramek to 6 goli strzelonych i 6 straconych. 

 

Pojedynek Unia Dąbrowa Górnicza - Raków II Częstochowa rozpocznie się o godzinie 11, w sobotę 5 września.