[Raków II] Klasyk przy Limanowskiego 83

W sobotę 3 września podopieczni Tomasza Kuźmy zawalczą o kolejne ligowe punkty. Tym razem ich rywalem będzie Polonia Bytom – zespół, z którym wielokrotnie potykała się pierwsza drużyna Rakowa Częstochowa.

W pięciu pierwszych kolejkach Czerwono-Niebiescy stracili tylko dwa “oczka” i z trzynastoma punktami na koncie przewodzą w III lidze, grupie trzeciej. Drugi zespół Rakowa jest przy tym jedyną drużyną, która jeszcze w lidze nie przegrała.  

 

Polonia Bytom również dobrze weszła w sezon. Zawodnicy z Bytomia mają na koncie 9 punktów i zajmują 5. lokatę w tabeli. Niebiesko-Czerwoni w dwóch ostatnich spotkaniach pokonali rezerwy Chrobrego Głogów i Górnika Zabrze, lecz od początku sezonu ponieśli także dwie ligowe porażki.

 

Poprzednia kolejka ułożyła się dla obu drużyn dość dobrze. Polonia Bytom – jak już wspominaliśmy – pokonała Górnik II Zabrze 3:1, natomiast Czerwono-Niebiescy zremisowali 1:1 z Lechią Zielona Góra. 

 

Drużyny Rakowa i Polonii mają w herbach zbliżone barwy, co od zawsze nadawało ich pojedynkom pikanterii. Ostatni raz o ligowe punkty pierwsza drużyna Rakowa Częstochowa grała z Polonią w sezonie 2016/17. Wówczas w rozgrywkach II ligi w obu meczach wygrał Raków. Zawodnicy Marka Papszuna zwyciężyli w Bytomiu 4:1, a przy Limanowskiego 1:0. Bramki w tamtych meczach strzelali m.in. Piotr Malinowski, czy Przemysław Oziębała, którzy mają szansę na występ w sobotnim meczu. 

 

Do spotkania Rakowa II z Polonią Bytom doszło także w lutym bieżącego roku. Zespoły zagrały ze sobą sparing, który Czerwono-Niebiescy wygrali 4:1 po bramkach Pedro, Budnickiego i dwóch Mazurka. 

 

Ze względu na modernizację stadionu sobotni mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Można będzie go obejrzeć na naszym kanale YouTube, w całości i za darmo. Zawodnicy zagrają na bocznym boisku MSP “Raków” przy ul. Limanowskiego 83, a sędzia zagwiżdże po raz pierwszy o 12:00.