[Raków II] Kolejne 3 punkty! Warta - Raków 0:4

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Raków II. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Kuźmy pokonali Wartę Zawiercie 4:0.

Od pierwszego gwizdka rysowała się przewaga drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Kuźmę, który w Zawierciu mógł liczyć na wsparciu kilku zawodników z pierwszego zespołu. Mimo optycznej przewagi częstochowianom brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad "i" w ofensywnych akcjach. Pierwszy groźny strzał na bramkę gospodarzy w 19. minucie oddał Giannis Papanikolaou, jednak trafił w golkipera Warty. 10 minut później mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Miguel Luís. Bramkarz Warty znów stanął na wysokości zadania i skutecznie interweniował. Nasza drużyna kontynuowała ofensywne poczynania, często decydując się na uderzenia zza pola karnego rywali. W 32' minucie próbował Jakub Budnicki, jednak zrobił to niecelnie. Czerwono-Niebiescy dopięli swego w 38. minucie, kiedy aktywny od początku spotkaniu Miguel Luís rzut karny zamienił na gola, wyprowadzając Raków na prowadzenie. Gospodarze byli blisko odpowiedzi już 3 minuty później, ale czujność między słupkami naszej bramki zachował Kacper Trelowski.

Po zmianie stron w głównej roli wystąpili rezerwowi. Pierwszy z nich - Hubert Tylec - pojawił się na placu gry w 46. minucie. Z kolei Łukasz Mazurek zameldował się na murawie po upływie niespełna godziny. I już 4 minuty po wejściu Mazurek pokonał bramkarza Warty. 180 sekund później było 3:0. Tym razem to Tylec pięknym strzałem nie dał szans Marcinowi Rybce. Ostatnie gola kibice oglądali w 72 minucie, kiedy to Łukasz Mazurek wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i to podopieczni trenera Tomasza Kuźmy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 4:0 nad Wartą Zawiercie.

W kolejnym spotkaniu Zina IV Ligi zmierzą się ze Szczakowianką Jaworzno.

Warta Zawiercie - Raków II 0:4 (0:1)