[Raków II] Kolejny ważny wyjazd Medalików

W sobotę, 11 maja podopiecznych Przemysława Oziębały czeka następny istotny sprawdzian. Zespół rezerw w meczu 29. kolejki III ligi zagra w delegacji z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Nasz najbliższy rywal również walczy o utrzymanie na szczeblu III ligi i w tabeli znajduje się bezpośrednio nad Rakowem II. Dystans, który dzieli oba zespoły to 3 punkty. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej, plasując się kolejno na 16. oraz 17. pozycji.  

 

Gwarek ma na swoim koncie 29 punktów, z czego wiosną wywalczył ich 10. Na całkowity dorobek ekipy z Tarnowskich Gór składa się 7 zwycięstw, 8 remisów i 13 porażek. 5 z tych wygranych podopieczni Bartłomieja Cymerysa zanotowali na własnym boisku. Gwarek legitymuje się również ujemnym bilansem bramkowym, który wynosi 35:45. Najwięcej goli dla tarnogórzan zdobył w tym sezonie duet Kacper Będzieszak i Alan Lubaski. Obaj gracze wpisywali się na listę strzelców po sześć razy.  

 

W ciągu minionych dwóch miesięcy Gwarek Tarnowskie Góry nie wygrywa. Zespół trenera Cymerysa poszukuje zwycięstwa od 9 marca, kiedy to pokonał 4:0 LZS Starowice Dolne. W ostatnich pięciu kolejkach tarnogórzanie dwukrotnie remisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Poprzednie dwa mecze Gwarka to remisy, kolejno 1:1 ze Śląskiem II Wrocław i 2:2 z Pniówkiem Pawłowice. 

 

Jesienią, w starciu Medalików z Gwarkiem drużyny podzieliły się punktami. Przy L83 było 1:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Tobiasz Mras.  

 

– Gramy z rywalem, który – podobnie jak my – walczy o utrzymanie w III lidze. Oczywiście mamy swój plan na ten mecz, ale w tego typu spotkaniach kluczową rolę poza planem i umiejętnościami piłkarskimi będą odgrywały cechy wolicjonalne i determinacja. Zrobimy wszystko, żeby wygrać ten mecz – zapowiada Przemysław Oziębała.

 

Sobotni mecz odbędzie się na stadionie Gwarka, przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Na sędziego głównego spotkania został wyznaczony Mariusz Goriwoda z Gliwic. Jego pierwszy gwizdek wybrzmi o 17:00. Gospodarze przeprowadzą transmisję live z meczu. Będzie ona dostępna w systemie PPV pod TYM linkiem.