[Raków II] Komplet punktów na otwarcie

Drugi zespół Rakowa Częstochowa na inaugurację sezonu 2023/2024 pokonał w wyjazdowym spotkaniu Stilon Gorzów Wielkopolski 5:0.

Od samego początku drużyna prowadzona przez trenera Pulkowskiego wyglądała dobrze na tle rywala. Zawodnicy Rakowa II agresywnie doskakiwali do przeciwników, co przyniosło bramkowy skutek w 12. minucie. Po udanym przechwycie do siatki trafił Szymon Zielonka. Rezerwy wyszły na prowadzenie, które sukcesywnie powiększały. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie, pomimo kilku dobrych okazji dla Rakowa II. Najlepszą z nich miał Piotr Malinowski, który tuż przed przerwą trafił w poprzeczkę. Zawodnicy Stilonu poza jednym strzałem z dystansu nie stworzyli wielkiego zagrożenia pod bramką Huberta Muszyńskiego.

Druga połowa również rozpoczęła się dobrze w wykonaniu naszego zespołu. W 59. minucie obrońca Stilonu otrzymał czerwoną kartkę za faul na osiemnastym metrze. Piłkę ustawił Patryk Malamis, a ta po jego strzale odbiła się od muru i wpadła do bramki. W ostatnich dwóch kwadransach grający w dziesiątkę gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonym Medalikom. Swoje piętno na grze drużyny odcisnęli także rezerwowi. W 80. minucie piłkę przechwycił debiutujący w czerwono-niebieskich barwach Kacper Zielski. Były zawodnik Genoi CFC wygrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Stilonu i podwyższył na 3:0. Czwartego gola dla rezerw mistrza Polski zdobył cztery minuty później Jakub Cierpiał. Rezerwowy wahadłowy wykończył akcję wewnątrz pola karnego gorzowian. Ostatnie trafienie również należało do debiutanta. W końcowych sekundach spotkania do bramki Stilonu trafił Patryk Jurczyński.

Gratulacje dla wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę do budowy tej nowej drużyny. To taka mała nagroda po krótkim, ale intensywnym okresie przygotowawczym. Przede wszystkim gratulacje dla zawodników. Rozmawialiśmy o tym, że gry kontrolne służą temu, by przygotować tych w większości młodych zawodników do sezonu, a nie je wygrywać. Potrzebowaliśmy, żeby zawodnicy uwierzyli w siebie, w ten zespół i z dnia na dzień tak było. Traktuję ten mecz w wielu aspektach jako punkt wyjścia. Czeka nas dużo pracy, gdyż poniżej tego poziomu jaki zaprezentowaliśmy w pierwszej kolejce nie chciałbym schodzić. Będziemy dążyli do tego, by z każdym kolejnym meczem i treningiem wyglądać coraz lepiej – mówi Michał Pulkowski, pierwszy trener zespołu rezerw.

Po pierwszej serii gier rezerwy Rakowa objęły pozycję lidera grupy 3 III ligi. Kolejne spotkanie Raków II rozegra w niedzielę, 13 sierpnia. Przy #L83 Medalikom spróbuje przeciwstawić się beniaminiek – Karkonosze Jelenia Góra.

Stilon Gorzów Wielkopolski - Raków II Częstochowa 0:5

Bramki: Zielonka (12’), Malamis (59’), Zielski (80’), Cierpiał (84’), Jurczyński (90’)

Raków II: Muszyński, Żołądź (80. Jurczyński), Krzyżak, Courtney-Perkins, Kitowski (80. Okulicki), Malamis, Zielonka (70. Zielski), Wireński, Malinowski, Szczepaniak (70. Cierpiał), Głowiński (75. Długosz).