[Raków II] Końcowe odliczanie. W sobotę baraż o 3. ligę

W sobotę o godzinie 16 na stadionie w Wodzisławiu Śląskim rozpocznie się pierwszy mecz barażowy o awans do 3. ligi. Tamtejsza Odra podejmie Raków II.

Obie drużyny przed sezonem miały za cel awansować do 3. ligi. I obie są w połowie drogi do wykonania zadania. Jednak tylko jedna będzie mogła cieszyć się z końcowego triumfu. Odra - podobnie jak Raków II - pewnie wygrała swoją grupę w Zina IV Lidze. Kibicom z Wodzisławia marzy się awans, bowiem ich zespół ostatni raz na czwartym szczeblu rozgrywkom występował w sezonie 2013/14. Według zapowiedzi ze strony gospodarzy pierwszego pojedynku ten dwumecz jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ostatnich latach. 

 

Gospodarze bardzo mobilizują się przed sobotnim starciem. – Na pewno osiągnięcie dobrego rezultatu w pierwszym meczu będzie kluczowe, tym bardziej, że rewanż odbędzie się na sztucznej nawierzchni. To jest dwumecz. Trzeba osiągnąć korzystny wynik w obu spotkaniach - powiedział trener Odry Damian Nowak w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu. 

 

W ekipie Odry należy zwrócić uwagę na dwóch zawodników: Marcina Wodeckiego i Adriana Tabalę. Pierwszy tylko w rundzie wiosennej zdobył 17 goli, drugi natomiast został królem strzelców w Grupie 2 Zina IV Ligi z 25 trafieniami. 

 

W szeregach Czerwono-Niebieskich panuje atmosfera wyczekiwania na sobotni mecz. Na pewno cieszy, że wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Tomasza Kuźmy. Szkoleniowiec Rakowa II w ostatnich spotkaniach sprawdzał zawodników, którzy do tej pory mniej grali w IV Lidze tak, aby mieć pełną wiedzę na temat dyspozycji poszczególnych zawodników. W sobotę więc na murawę wybiegnie najmocniejszy nasz skład. - Mamy już jedenastkę wstępnie wytypowaną. Mamy także przygotowane warianty na cały mecz. Spotkanie może się różnie potoczyć dlatego musimy być przygotowani na każdą sytuację. Dodatkowo myślimy także o rewanżu. Może zdarzyć się tak, że zawodnicy, którzy nie wystąpią w sobotę dostaną szansę we wtorek na Limanowskiego - mówi trener Kuźma. 

 

Spotkanie Odra - Raków II zostanie rozegrane 19 czerwca o godzinie 16. Bezpośrednią transmisję z tego meczu przeprowadzi telewizja internetowa - Śląskie.TV w systemie PPV. Z kolei na profilu Twitterowym Akademii Raków będziemy przekazywali najświeższe informacje prosto z Wodzisławia Śląskiego.