[Raków II] Koniec sezonu w środku tygodnia

W środę, 14 czerwca podopieczni Tomasza Kuźmy rozegrają ostatni mecz w sezonie. Drugi zespół Medalików podejmie na własnym boisku rezerwy Górnika Zabrze. Spotkanie rozpocznie się o 17:00.

Do końca rozgrywek III ligi pozostała ostatnia seria gier. Mistrzostwo grupy trzeciej wywalczyła Polonia Bytom, natomiast sprawa drugiego miejsca nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Obecnie plasuje się na nim Rekord Bielsko-Biała, ale przewaga bielszczan nad Rakowem II wynosi 3 punkty. Bielszczanie mają też bilans bramkowy lepszy o jedno trafienie. Oznacza to, że przy wygranej rezerw i przegranej Rekordu podopieczni Tomasza Kuźmy zakończą kampanię na drugiej pozycji.

 

W środę Medaliki zagrają z drugą drużyną Górnika Zabrze.  Nasz rywal plasuje się w ligowej stawce na 6. miejscu. Zabrzanie wywalczyli 51 punktów. W bieżącej kampanii zanotowali 15 zwycięstw, 6 remisów i 12 porażek. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Arkadiusza Przybyłę od początku sezonu przebywali w górnej połowie tabeli. Drugi zespół Górnika trafiał do siatki rywali 66 razy przy 58 bramkach straconych. Najlepszym strzelcem w drużynie jest Daniel Ściślak – zdobywca 10 goli.  

 

W minionym tygodniu obie drużyny odniosły zwycięstwa. Medaliki wygrali 5:3 z Chrobrym II Głogów. Dzięki utracie punktów przez Ślęzę Wrocław i Rekord Bielsko-Biała, podopieczni Tomasza Kuźmy zagwarantowali sobie miejsce na ligowym podium i toczą walkę o wicemistrzostwo. Natomiast Górnik II Zabrze w swoim ostatnim meczu pokonał 3:1 MKS Kluczbork. Zabrzanie nie przegrali od pięciu spotkań, wygrywając cztery z nich. 

 

Poprzednie spotkanie rezerw Górnika Zabrze i Rakowa Częstochowa odbyło się w ramach 17. kolejki, 19 listopada ubiegłego roku. Był to ostatni mecz rundy jesiennej. Na obiekcie mieszczącym się przy ul. Adama Mickiewicza 66A w Zabrzu podopieczni trenera Kuźmy pokonali gospodarzy 2:0 po bramkach Adriana Balboy i Łukasza Mazurka. Komplet punktów pojechał wówczas do Częstochowy. 

 

Mecz ostatniej, 34. kolejki III ligi zostanie rozegrany w środę, 14 czerwca. Spotkanie zostało przełożone z pierwotnego terminu, który był wyznaczony na 17 czerwca. Pierwszy gwizdek wybrzmi na boisku bocznym przy #L83 punktualnie o 17:00. Zachęcamy gorąco do wspierania drużyny rezerw w trakcie ostatniej w sezonie walki o ligowe punkty. Wstęp na trybuny jest wolny.