Raków II lepszy od Sarmacji

W zaległym spotkaniu IV ligi rezerwy Rakowa pokonały na wyjeździe Sarmację Będzin 2:1.

Wynik już po zaledwie 180 sekundach otworzył Kamil Wojtyra. Gospodarze zdołali wyrównać niespełna pół godziny później, kiedy naszego bramkarza pokonał Michał Dyrda. Sarmacja z remisu cieszyła się zaledwie 6. minut, bowiem właśnie wtedy zwycięskiego gola dla Rakowa zdobył Maciej Obodecki. Raków II aktualnie zajmuje 7. miejsce w tabeli IV ligi i ma w swoim dorobku 44 punkty. W kolejnym spotkaniu podopieczni Dawida Krzętowskiego zmierzą się na wyjeździe ze Slavią Ruda Śląska. Ten mecz odbędzie się 20 maja o godzinie 17.

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Zdobyliśmy 3 punkty i z tego się przede wszystkim cieszymy. Sprzyjało nam w tym meczu szczęście, a w dwóch sytuacjach świetnie zachował się w bramce Błażej Stępień. Mieliśmy jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, ale byliśmy nieskuteczni. Chłopcy walczyli od pierwszej do ostatniej minuty, widać było, że bardzo chcą ten mecz wygrać i im się to udało. W meczu zadebiutowało dwóch kolejnych zawodników Dominik Woszczyna z rocznika 2000  i Oskar Krzyżak (rocznik 2002). I był to debiut bardzo udany. Gratulacje dla chłopaków i musimy pamiętać, że w sobotę kolejny ważny mecz w Rudzie Śląskiej.

Sarmacja Będzin - RKS Raków II Częstochowa 1:2 (1:2)

0:1 - Kamil Wojtyra 3'
1:1 - Michał Dyrda 32'
1:2 - Maciej Obodecki 38'

Raków II: Stępień - Zębik, Małolepszy, Woszczyna, Wojtyra, Obodecki, Krzyżak (80. Krakowiak), Flak (80. Opala), Sośniak, Kurek (90. Dzianok), Rabiniak (46. Hacaś).