[Raków II] Ligowa niedziela przy L83

W najbliższą niedzielę podopieczni Michała Pulkowskiego rozegrają szósty w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Drugi zespół Rakowa w samo południe podejmie Gwarka Tarnowskie Góry.

Odmłodzona kadra drużyny rezerw od dłuższego czasu poszukuje przełamania i trzymamy kciuki, by nastąpiło to już w najbliższą niedzielę. W poprzednim tygodniu ekipa z Limanowskiego przegrała 2:4 z rezerwami Górnika Zabrze. Zawodnicy trenera Pulkowskiego zostawili po sobie dobre wrażenie w grze ofensywnej, jednak wciąż muszą pracować nad dyspozycją w defensywie.  

 

Gwarek Tarnowskie Góry w ubiegłym tygodniu wygrał 3:1 z Pniówkiem Pawłowice. Drużyna prowadzona przez trenera Bartłomieja Cymerysa w ostatnich kolejkach radzi sobie w kratkę. Dwa tygodnie temu tarnogórzanie zremisowali z rezerwami Śląska Wrocław, a jeszcze wcześniej przegrali dwa spotkania: z Górnikiem Polkowice i Górnikiem II Zabrze.  

 

Dystans, który dzieli oba zespoły w tabeli to 10 punktów. Gwarek Tarnowskie Góry plasuje się w klasyfikacji na 11. pozycji, natomiast Raków II z dorobkiem 5 “oczek” zamyka stawkę. Tarnogórzanie lepiej spisują się w meczach domowych, w których wywalczyli jak dotąd 10 punktów. Spotkania z udziałem Gwarka są oszczędne w gole. W dotychczasowych 11 meczach piłkarze Gwarka trafiali do siatki 12 razy, tracąc 13 bramek. Najlepszym strzelcem w drużynie jest Kacper Będzieszak z dorobkiem trzech goli. 

 

Ostatnie starcie Rakowa II z Gwarkiem Tarnowskie Góry odbyło się stosunkowo niedawno – 3 czerwca. W meczu rozegranym przy L83 zespół Medalików zwyciężył 4:2 po dubletach Szymona Zielonki i Piotra Malinowskiego.  

 

Sędzią głównym niedzielnego spotkania będzie Mateusz Czerwień. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00. Zachęcamy do wspierania Medalików z poziomu trybun. Wstęp na spotkanie jest wolny.