[Raków II] Ligowe otwarcie w Gorzowie Wielkopolskim

W sobotę, 5 sierpnia sezon zainaugurują rozgrywki III ligi. Podopieczni Michała Pulkowskiego w premierowym występie zmierzą się na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Po intensywnym okresie przygotowawczym rezerwy Rakowa wracają do walki o punkty. Drugi zespół mistrza Polski w pierwszej serii gier III ligi, gr. 3 zagra z 12. ekipą poprzednich rozgrywek. Kadra naszej drużyny uległa znacznemu odmłodzeniu i składa się obecnie w dużej części z graczy urodzonych w latach 2004-2005. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Pulkowskiego nie wygrali żadnej z przedsezonowych gier kontrolnych, lecz z pewnością drzemią w nich pokłady umiejętności niezbędnych do rywalizacji na trzecioligowym szczeblu. 

 

W sobotnie popołudnie Medaliki staną naprzeciw Stilonu Gorzów Wielkopolski. Drużyna z lubuskiego rozegrała w lipcu pięć sparingów, z których jeden wygrała, dwa zremisowała i dwa przegrała. Miniony sezon podopieczni Marcina Węglewskiego kończyli na 12. miejscu w klasyfikacji. Gorzowianie wywalczyli 44 punkty i spokojnie się utrzymali, jednak nie walczyli też o wyższe cele. Stilon odniósł 13 zwycięstw, pięciokrotnie remisował i przegrał 16 spotkań. Najlepszym snajperem gorzowian był Emil Drozdowicz, który z dorobkiem 22 bramek zameldował się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców.  

 

W poprzednim sezonie drugi zespół Medalików rywalizował ze Stilonem z pozytywnym skutkiem. W rundzie jesiennej rezerwy Rakowa zwyciężyły 4:0 po golach Pedro Vieiry, Miłosza Roguli, Adriana Balboy i Kamila Chilińskiego. Wiosną natomiast drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.   

 

Mecz rozgrywany w ramach 1. kolejki III ligi zaplanowano na sobotę, 5 sierpnia. Pierwszy gwizdek wybrzmi na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim o 17:00. Gospodarze przeprowadzą transmisję na żywo, którą będzie można obejrzeć TUTAJ