[Raków II] Mecz na szczycie we Wrocławiu

Przed drugim zespołem Medalików kolejna tej wiosny delegacja. Tym razem podopieczni Tomasza Kuźmy w meczu 19. serii gier III ligi zmierzą się z wrocławską Ślęzą.

 

Poprzednią – osiemnastą – kolejkę oba zespoły wspominać będą z odmiennymi odczuciami. Gracze Rakowa II w ubiegłą sobotę ulegli MKS-owi Kluczbork 1:2, przegrywając tym samym pierwszy ligowy mecz od 21 maja 2022 r. Dzień później piłkarze Ślęzy Wrocław odnieśli jedenastą wygraną w sezonie. Zawodnicy Grzegorza Kowalskiego pokonali rezerwy Górnika Zabrze 2:0 po dublecie Viniciusa Matheusa.  

 

W ligowej klasyfikacji obie drużyny dzieli 6 punktów. Drugi zespół Medalików w dalszym ciągu pozostaje na czele tabeli, lecz przewaga nad Polonią Bytom stopniała po 18. kolejce do jednego punktu. Wrocławianie z dorobkiem 35 punktów plasują się na 4. pozycji, tracąc do trzeciego w tabeli Rekordu Bielsko-Biała 4 “oczka”. 

 

Drużyna z Dolnego Śląska w dotychczasowych 18 meczach zanotowała 11 wygranych, 2 remisy i 5 porażek. Podopieczni trenera Kowalskiego zdobyli w lidze 44 bramki, co daje im drugi wynik w klasyfikacji strzelonych goli. Najlepszymi strzelcami w szeregach wrocławskiej drużyny są Brazylijczyk Vinicius Matheus oraz Maciej Tomaszewski, którzy wpisywali się na listę strzelców dziewięciokrotnie. Defensywa Ślęzy pozwoliła się natomiast przechytrzyć rywalom 26 razy. Wrocławianie znacznie lepiej spisują się na własnym boisku, na którym stracili do tej pory zaledwie 5 punktów. Ostatnią, a zarazem jedyną porażkę przy ul. Kłokoczyckiej 5 Ślęza poniosła 17 sierpnia, ulegając po szalonym meczu MKS-owi Kluczbork 4:5. 

 

W rundzie jesiennej rezerwy Rakowa oraz Ślęza skonfrontowały się 13 sierpnia, w 2. kolejce III ligi. Wówczas Medaliki wygrali przed własną publicznością 2:1 po bramkach Pedro Vieiry i Bartosza Chłoda. Honorowe trafienie dla Ślęzy padło natomiast po strzale Viniciusa Matheusa.  

 

Sobotni mecz poprowadzi tercet sędziowski z Krakowa pod przewodnictwem Pawła Kukli. Ślęza Wrocław i Raków II spotkają się w sobotę na boisku przy ul. Kłokoczyckiej 5. Arbiter da sygnał do rozpoczęcia gry punktualnie o 12:00.