[Raków II] Mecz na szóstkę! Raków - Szczakowianka 6:0

Grad bramek w Jaworznie. Strzelanie rozpoczął Michał Czekaj, a zakończył Jakub Bator. Golkiper Szczakowianki aż sześć raz musiał wyciągać piłkę z bramki. Czerwono-Niebiescy pewnie przewodzą w tabeli Zina IV Liga.

W pierwszym meczu tych drużyn częstochowianie wygrali u siebie 5:2. Przed spotkaniem w Jaworznie zdecydowanym faworytem był Raków. Piłkarze Tomasza Kuźmy prowadzili w ligowej klasyfikacji i zamierzali wywieźć z Jaworzna 3 punkty.

Czerwono-Niebiescy wyszli na boisko w mocnym zestawieniu. W porównaniu z pucharowym meczem przeciwko GKS-owi II Tychy, na murawie znalazło się siedmiu nowych piłkarzy. Do składu wrócili: Malinowski, Mądrzyk, Tylec, Czekaj, Pedro i Balboa. W środku pola u boku Tylca wystąpił także Kucharczyk.

Już w 5. minucie meczu prowadzenie dał skuteczny Michał Czekaj. Rosły defensor ustrzelił dublet w meczu z Wartą Zawiercie, a w Jaworznie otworzył wynik spotkania. Na podwyższenie rezultatu nie trzeba było czekać długo – w 12. minucie arbiter podyktował rzut karny, a bramkarza gospodarzy pokonał Hubert Tylec.

To był bardzo, bardzo mocny początek Rakowa. Czerwono-Niebiescy strzelali gole co 4 minuty. W 16. do siatki trafił kapitan Przemysław Oziębała, a w 20. gola dorzucił bohater meczu z GKS-em Tychy – Mateusz Niedziałkowski. Do końca pierwszej części gry wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie zamiast Niedziałkowskiego na boisko wyszedł Mazurek. Nie trzeba było długo czekać na bramkę “Maziego” – zdobył ją w 56. minucie. Rezerwy Rakowa prowadziły już 5:0. Dominacja w meczu pozwoliła liderowi Zina IV Ligi uspokoić tempo gry.

W 81. minucie swoją bramkę zdobył jeszcze rezerwowy Jakub Bator. Wahadłowy ustalił tym samym wynik meczu na 6:0. Sześć goli  – sześciu strzelców. Drużyna Tomasza Kuźmy była tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji pod bramką rywala.

Raków II pozostaje liderem swojej grupy Zina IV Ligi, mając cztery punkty przewagi nad Ruchem Radzionków. Następny mecz Czerwono Niebiescy zagrają w sobotę 30 kwietnia. Do Częstochowy przyjedzie 7. zespół tabeli – Podlesianka Katowice. Początek meczu już o 11:00.

Szczakowianka Jaworzno – Raków II Częstochowa 0:6 (0:4)

Bramki: Czekaj (5’), Tylec (12’), Oziębała (16’), Niedziałkowski (20’), Mazurek (56’), Bator (81’)

Raków II: Mądrzyk – Chłód, Czekaj, Błasik, – Malinowski (70’ Krysik), Tylec, Kucharczyk (72’ Zielonka), Oziębała (60’ Bator) – Balboa (60’ T. Kubik), Pedro, Niedziałkowski (46’ Mazurek)