[Raków II] Michał Czekaj: Cel mamy jasno sprecyzowany

Jednym z nowych zawodników, który dołączył do Rakowa II przed zbliżającym się sezonem jest Michał Czekaj.

Środkowy obrońca ostatnio występował w Raduni Stężyca, jednak teraz zdecydował się na zmianę barw. - Wraz z końcem poprzedniego sezonu skończyła mi się umowa w Stężycy, czyli praktycznie na drugim końcu Polski. Względy rodzinne spowodowały, że postanowiłem być bliżej Krakowa, gdzie mieszka moja córka. Wtedy akurat zadzwonił do mnie trener Grzegrzółka. Umówiliśmy się na rozmowę z dyrektorem Markiem Śledziem i jestem tutaj w Rakowie. 

 

Sam zawodnik przyznaje, że negocjacje nie trwały długo. - Miałem już wstępną umowę z innym klubem z Małopolski, jednak dwa dni przed podpisaniem kontraktu odezwał się do mnie Raków. Porozmawiałem w dyrektorem Śledziem oraz z trenerami Kuźmą i Grzegrzółką. Szybko dograliśmy szczegóły i podpisałem kontrakt w Częstochowie. 

 

Michał Czekaj nie ukrywa, że cel jaki został przedstawiony drużynie został jasno sprecyzowany. - Nie udało się awansować w zeszłym sezonie i teraz dyrektor oraz trener jasno powiedzieli, że musimy awansować do 3 ligi. Takie mamy zadanie i wierzę, że uda nam się ten cel osiągnąć. 

 

Za Czerwono-Niebieskimi jest seria sparingów, którą pozytywnie ocenił nowy zawodnik Rakowa. - W spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami z 2 czy 3 ligi nie wyglądaliśmy gorzej. Byliśmy równorzędnymi przeciwnikami, także z tego należy się cieszyć. Z kolei w ostatnim sparingu z KS-em Olkusz wygranym 15:0 byliśmy zdecydowanie lepsi. Czasami dobrze jest zagrać z przeciwnikiem z niższej ligi, aby poćwiczyć skuteczność. Zagraliśmy też na zero z tyłu co jest równie ważne. 

 

Na koniec Michał Czekaj pokusił się o ocenę składu Rakowa II. - Mamy połączenie rutyny i młodości. Jest kilku doświadczonych zawodników z przeszłością Ekstraklasową. Praktycznie w każdej formacji występuje taki zawodnik. Na pewno będziemy służyć pomocą młodym piłkarzom. Mam nadzieję, że to połączenie będzie dobrze funkcjonowało, a to przełoży się na zwycięstwa w lidze, bo cel mam jasno określony. 

 

Pierwszy mecz Raków II rozegra w najbliższą sobotę 14 sierpnia o godzinie 10 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego. Rywalem będą Szombierki Bytom.