[Raków II] Na horyzoncie szósta wyjazdowa wygrana z rzędu

Czerwono-Niebiescy zapewnili już sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w barażach o III ligę. Wciąż jednak do rozegrania pozostają dwa mecze fazy zasadniczej. W pierwszym z nich druga drużyna Rakowa zagra na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne.

Na podium Zina IV Ligi gr. 1 karty zostały już rozdane. Ligę wygra Raków II, drugie miejsce zajmie Ruch Radzionków, a trzecie Rozwój Katowice. Podopieczni Tomasza Kuźmy mają jednak z pewnością apetyt na zwycięstwa zarówno w 29. jak i 30. kolejce rozgrywek.  

 

Sobotni rywal Czerwono-Niebieskich – Polonia Łaziska Górne, zajmuje 13. pozycję w tabeli. Gracze z Górnego Śląska w trakcie ligowej kampanii zgromadzili do tej pory 28 punktów. Polonia Łaziska Górne ma tylko trzy punkty przewagi nad 14. w tabeli Przemszą Siewierz. Dla zespołu, który zakończy ligę na tej pozycji istnieje zagrożenie gry w barażach o utrzymanie. Stanie się to jedynie, jeśli któraś z drużyn zrzeszonych w ŚlZPN spadnie z III Ligi. Piłkarze z Łazisk Górnych są więc z pewnością zmotywowani do walki o cenne punkty. 

 

Polonia jest niepokonana od czterech kolejek, a w ubiegły weekend zawodnicy trenera Piotra Mrozka pokonali Podlesiankę Katowice aż 4:0. Rezerwy Rakowa natomiast w ostatnią sobotę zagwarantowały sobie wygraną w lidze, gromiąc Śląsk Świętochłowice 5:1. 

 

Poprzedni mecz Rakowa II z Polonią Łaziska Górne zakończył się wysoką wygraną Czerwono-Niebieskich. Rozegrali oni mecz “na szóstkę”, zachowując przy tym czyste konto. Bramki zdobywali: Tylec, Mazurek, a także Pedro i Apolinarski po dwie.  

 

Zgodnie z terminarzem, sędzia rozpocznie mecz w Łaziskach Górnych w sobotę o 13:00.