[Raków II] Na koniec rundy rezerwy zagrają przy L83

W ramach 18. serii gier III ligi podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się w domowej konfrontacji ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Początek spotkania w niedzielę, 26 listopada o 11:00.

Na mecz przed końcem rundy jesiennej rezerwy Rakowa plasują się na 17. miejscu w tabeli grupy 3. III ligi. W poprzednią niedzielę zespół trenera Oziębały zremisował 2:2 z Lechią Zielona Góra i wywalczył dziesiąty punkt w bieżącej kampanii. Nasz najbliższy rywal – Stilon Gorzów Wielkopolski – znajduje się w tabeli tuż nad Medalikami. Po 17 dotychczasowych spotkaniach drugi zespół Rakowa traci do Stilonu 5 punktów i niedzielny mecz stanowi okazję, by odnieść premierowe zwycięstwo na własnym boisku i jednocześnie zniwelować stratę do gorzowian. 

 

Stilon Gorzów Wielkopolski prowadzony Marcina Węglewskiego z dorobkiem 15 “oczek” zajmuje w tabeli 16. pozycję. Gorzowianie od początku rozgrywek znajdują się w dolnej połowie stawki. Spośród rozegranych dotąd meczów podopieczni trenera Węglewskiego wygrali 3 spotkania, zremisowali 6 i przegrali 8. Zawodnicy Stilonu z 15 łącznie zdobytych punktów 10 wywalczyli na własnym stadionie. W roli gościa Stilon wystąpił dziewięciokrotnie. Na wyjazdowy dorobek gorzowian składają się jedno zwycięstwo i dwa remisy. W pozostałych sześciu spotkaniach podopieczni Marcina Węglewskiego uznawali wyższość rywali. Stilon dysponuje też ujemnym bilansem bramkowym: gorzowianie zdobyli 18 bramek, tracąc ich 25. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Kaczor, który pięciokrotnie trafiał do siatki. 

 

Będzie to drugie spotkanie tych zespołów w aktualnej kampanii. Stilon podejmował rezerwy Rakowa w meczu inaugurującym sezon. Na otwarcie rozgrywek Medaliki wygrali w Gorzowie Wielkopolskim 5:0, a na listę strzelców wpisali się wówczas: Szymon Zielonka, Patryk Malamis, Kacper Zielski, Jakub Cierpiał i Patryk Jurczyński. 

 

Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Arbitrem głównym meczu będzie Przemysław Mielczarek. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 11:00. Zapraszamy do wspierania drużyny rezerw po raz ostatni tej jesieni, wstęp na spotkanie jest wolny.