[Raków II] Na podbój “Grodu Bachusa”

Czerwono-Niebiescy po czterech kolejkach III ligi, gr. 3 zachowują komplet zwycięstw. Już w piątek 26 sierpnia podopiecznym trenera Kuźmy spróbują stawić czoła piłkarze Lechii Zielona Góra. Spotkanie rozegrane zostanie w Zielonej Górze.

Mecz otwarcia 5. kolejki III ligi, gr. 3 będzie starciem zespołów, które dobrze weszły w sezon 2022/23. Lechia Zielona Góra jeszcze po trzech seriach gier przewodziła ligowej tabeli wraz z Rakowem II.  

 

Nasz piątkowy rywal, to ambitny zespół, który celuje w awans do II ligi. Czerwono-Niebiescy pokazali jednak, że na nowym poziomie rozgrywek nie obawiają się żadnego przeciwnika. W ostatnich dwóch meczach bilans bramkowy rezerw Rakowa wynosi 8:1. 

 

Poprzednią kolejkę oba zespoły w skrajnych nastojach. Raków II wygrał 4:0 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, natomiast Lechia uległa na wyjeździe 1:3 rezerwom Górnika Zabrze. Tym samym zespół z lubuskiego z dorobkiem 9 punktów spadł na 4. pozycję w tabeli, dając się wyprzedzić Pniówkowi Pawłowice i Gwarkowi Tarnowskie Góry. 

 

Ostatni raz, gdy Czerwono-Niebiescy mierzyli się z piłkarzami z Zielonej Góry miał miejsce w II lidze, w sezonie 2013/14. Pierwsza drużyna Rakowa dwukrotnie pokonała wtedy KTP Stelmet Zieloną Górę.  

 

Mecz odbędzie się na stadionie MOSiR przy ul. Sulechowskiej 37 w Zielonej Górze. Piątkowe spotkanie będzie można obejrzeć za darmo na kanale YouTube lubuskiego TVP3. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 17:00.