[Raków II] Na zakończenie rundy wyjazd do Zabrza

Wszystkie mecze 17. kolejki III ligi zostaną rozegrane 19 listopada. Czerwono-Niebiescy w ostatniej jesiennej serii gier udadzą się do Zabrza na spotkanie z rezerwami Górnika.

Wygrywając 3:0 z Chrobrym II Głogów podopieczni Tomasza Kuźmy zapewnili sobie prowadzenie w tabeli co najmniej do 4 marca. Częstochowianie w szesnastu rozegranych do tej pory kolejkach byli niepokonani i zgromadzili 38 punktów.  

 

Sobotni rywal Czerwono-Niebieskich, to także drużyna z aspiracjami. Rezerwy Górnika Zabrze to doświadczony w trzecioligowych bojach przeciwnik, który piąty sezon z rzędu plasuje się w górnej połowie tabeli.  Górnicy w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli 29 punktów – o 8 mniej od drugiego zespołu Rakowa.  

 

W ostatnich trzech spotkaniach Górnika padło łącznie 19 bramek. Zawodnicy z Zabrza najpierw wygrali 5:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a następnie doznali dwóch porażek. Z rezerwami Chrobrego Głogów 3:4 oraz w poprzedniej kolejce, gdy przegrali 1:5 z MKS-em Kluczbork. Podopieczni Tomasza Kuźmy w tym samym czasie zdobyli 5 punktów, notując dwa remisy oraz zwycięstwo z Chrobrym II Głogów. 

 

Drugie drużyny Rakowa i Górnika spotkały się już na początku tego roku. W rozegranym 22 stycznia meczu kontrolnym padł remis 3:3. Gole dla Rakowa zdobywali w tamtym meczu Tobiasz Kubik, Mateusz Niedziałkowski i Filip Głasek.  

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na stadionie Sparty Zabrze i rozpocznie się o 12:00. Spotkanie poprowadzi Mateusz Piszczelok, a pomagać przy liniach będą mu Jakub Kopczyk i Grzegorz Szymanek.