[Raków II] Na zakończenie z MKS-em Myszków

Przed podopiecznymi trenera Tomasza Kuźmy ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Raków II zmierzy się w sobotę na wyjeździe z MKS-em Myszków. Początek spotkania o godzinie 13.30.

Częstochowianie już wcześniej zapewnili sobie pozycję lidera po pierwszej części sezonu. Nasz zespół w czternastu spotkaniach wygrywał aż trzynastokrotnie. Zanotował zaledwie jedną porażkę, która miała miejsce 21 sierpnia w Ornontowicach z tamtejszym Gwarkiem. Wówczas Czerwono-Niebiescy przegrali 0:1. Od tej pory na swoim koncie mają same zwycięstwa. Raków uzbierał 39 punktów i o 5 oczek wyprzedza Ruch Radzionków. W ostatniej serii spotkań Raków II nie dał szans Polonii Łaziska Górne wygrywając aż 6:0. Na listę strzelców wpisali się: Jakub Apolinarski (x2), Pedro Vieira (x2), Hubert Tylec i Łukasz Mazurek. 

 

Teraz przed ekipą spod Jasnej Góry pojedynek, który zakończy rundę jesienną. Nasz zespół zmierzy się z MKS-em Myszków, który plasuje się na 3. miejscu w tabeli. Sobotni przeciwnik zdobył 30 punktów, a jego bilans to 10 zwycięstw i cztery porażki. MKS do tej pory nie zanotował żadnego remisu. Stosunek goli to 34 strzelone i 15 straconych. W ostatniej serii spotkań myszkowianie przegrali na wyjeździe z Podlesianką Katowice 1:2. 

 

W zeszłym sezonie w Myszkowie górą byli częstochowianie, którzy wygrali 3:0. Gole dla nas zdobyli: Hubert Tylec, Przemysław Oziębała i Mateusz Skibiński. 

 

Pierwszy gwizdek w meczu XV kolejki Zina IV Ligi, w którym Raków zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Myszków rozbrzmi punktualnie o godzinie 13.30.