[Raków II] Najbliższy rywal: Miedź II Legnica

W sobotę 15 kwietnia drugi zespół Medalików po raz trzeci tej wiosny zagra przed własną publicznością. Podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się meczu 24. kolejki III ligi z rezerwami Miedzi Legnica.

Zespół rezerw Rakowa po sześciu seriach gier rundy wiosennej wciąż poszukuje pierwszej wygranej. Dorobek Rakowa II w ligowej klasyfikacji wynosi 43 punkty, a drużyna w dalszym ciągu plasuje się na trzeciej lokacie.  W ostatniej kolejce rezerwy Rakowa przegrały 1:3 z liderem rozgrywek – Polonią Bytom. Zespół trenera Kuźmy na ten moment traci 5 punktów do drugiego w tabeli Rekordu Bielsko-Biała, natomiast jego przewaga nad czwartą Ślęzą Wrocław wynosi jedno “oczko”. 

 

Druga drużyna Miedzi Legnica jeszcze niedawno zamykała ligową stawkę. Obecnie jednak, po serii trzech meczów bez porażki, zespół prowadzony przez Arkadiusza Batora wyprzedził Odrę Wodzisław i awansował na 17. pozycję. Miedź II w dalszym ciągu znajduje się jednak w strefie spadkowej i walczy o uniknięcie relegacji. Do bezpiecznego miejsca gracze z Dolnego Śląska tracą obecnie 5 punktów.  

 

Rezerwy Miedzianki jak dotąd mają na koncie 19 punktów, a 8 z nich zdobyły w rundzie wiosennej. Legniczanie wygrali dwa ostatnie spotkania, pokonując 4:1 Chrobrego II Głogów i 5:1 Górnik II Zabrze. Podopieczni trenera Batora nieco lepiej spisują się na własnym obiekcie. Dotychczas w Legnicy dwukrotnie wygrali, pięciokrotnie zremisowali i również pięciokrotnie schodzili z boiska jako przegrani. Na wyjazdach dorobek Miedzi II to dwa zwycięstwa, dwa remisy i siedem porażek.  Piłkarze drugiego zespołu Miedzi pokonali bramkarzy rywala łącznie 29 razy, tracąc przy tym 43 gole. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Garuch, którego strzały pięciokrotnie znalazły drogę do bramki przeciwników. 

 

Ostatni mecz między rezerwami Rakowa i Miedzi Legnica miał miejsce 10 września ubiegłego roku. W spotkaniu rozgrywanym w ramach 7. kolejki III ligi podopieczni Tomasza Kuźmy odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 4:0. Bramki dla Medalików zdobywali wówczas: Łukasz Furtak, Tobiasz Kubik, Kamil Chiliński i Adrian Balboa.

 

Sędzią sobotniego spotkania będzie Adam Jamka. Jego pierwszy gwizdek wybrzmi o 12:45. Wstęp na mecz jest wolny, zapraszamy zatem do wspierania drugiego zespołu Medalików z trybun bocznego boiska przy #L83.