[Raków II] Nie zgubić punktów z Cariną Gubin

Już w sobotę 1 października rezerwy Rakowa powalczą przy #L83 o kolejne ligowe zwycięstwo. Dotychczas podopieczni Tomasza Kuźmy w domowych meczach zanotowali komplet punktów.

Czerwono-Niebiescy ostatni raz u siebie w lidze przegrali 21 maja. Było to jeszcze w rozgrywkach Zina IV ligi, a trzy punkty z Częstochowy wywiózł Ruch Radzionków. Od tamtego momentu piłkarze Rakowa II na własnym boisku wygrali wszystkie 7 meczów, zdobywając przy tym 22 bramki, a tracąc zaledwie 4.  

 

W ostatniej kolejce zawodnicy trenera Kuźmy wrócili z tarczą z Nysy, pokonując 1:0 miejscową Polonię. Zwycięskiego gola na dwie minuty przez końcem zdobył Przemysław Oziębała, dla którego było to czwarte trafienie w bieżącej kampanii. 

 

Carina Gubin, to zespół, który w ubiegłym sezonie walczył w III lidze, gr. 3 o utrzymanie. Popularni Obuwnicy zapewnili sobie ligowy byt dopiero w przedostatniej kolejce, remisując na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry. W obecnym sezonie piłkarze z granicznego miasta radzą sobie lepiej. W dziewięciu rozegranych meczach zdobyli 11 punktów, co daje im 11. miejsce w tabeli.  

 

Ostatnie dwa mecze Cariny, to wygrana z rezerwami Chrobrego Głogów 3:1 oraz bolesna domowa porażka 0:5 z drugą drużyną Górnika Zabrze. 

 

Mecz 10. kolejki III ligi, gr. 3 będzie pierwszą w historii konfrontacją Czerwono-Niebieskich z Obuwnikami. Spotkanie poprowadzi sędzia Kamil Zator, a asystować mu będą Jacek Babiarz i Paweł Dul.  

 

Przypominamy, że domowe mecze Rakowa II w dalszym ciągu są rozgrywane bez udziału publiczności. Na klubowym kanale YouTube będzie dostępna darmowa transmisja z meczu. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi przy Limanowskiego 83 punktualnie o 12:00.