[Raków II] Niedzielna rywalizacja z beniaminkiem

W niedzielę, 13 sierpnia podopieczni Michała Pulkowskiego rozegrają pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Rywalem rezerw mistrza Polski będą Karkonosze Jelenia Góra.

Zespół z Dolnego Śląska wrócił do III ligi po roku spędzonym na IV-ligowym szczeblu. W ubiegłym sezonie zawodnicy prowadzeni przez trenera Jacka Kołodziejczyka wygrali grupę zachodnią dolnośląskiej IV ligi. Jeleniogórzanie zdobyli 86 punktów i na finiszu rozgrywek wyprzedzili o 8 “oczek” Polonię Środa Śląska. Aby awansować do wyższej klasy, Karkonosze musiały jeszcze zwyciężyć w barażowym dwumeczu ze Słowianinem Wolbórz. Sztuka ta powiodła się dopiero po konkursie rzutów karnych, który zakończył się wygraną Karkonoszy 5:3. 

 

W 30 ligowych spotkaniach podopieczni Jacka Kołodziejczyka zdobyli aż 130 bramek, tracąc zaledwie 23. Wygrali 24 mecze, 4 zremisowali i dwukrotnie schodzili z murawy pokonani. Oprócz bardzo dobrej postawy w lidze jeleniogórzanie dotarli do półfinału dolnośląskiego Pucharu Polski. Tym razem jednak w serii "jedenastek" spisali się słabiej od Polonii-Stal Świdnica, przegrywając 1:3. 

 

Zarówno Raków II, jak i Karkonosze rozpoczęły kampanię od kompletu punktów. Podopieczni Michała Pulkowskiego odnieśli efektowne wyjazdowe zwycięstwo 5:0 nad Stilonem Gorzów Wielkopolski, natomiast beniaminek pokonał przed własną publicznością 1:0 Pniówek Pawłowice.  

 

Cieszy na pewno wysoka wygrana w meczu ze Stilonem na rozpoczęcie rozgrywek, jednak dalej wiemy jak dużo jeszcze pracy przed nami. Przeanalizowaliśmy sytuacje, które wymagają poprawy i przygotowujemy się do kolejnego meczu ligowego. Karkonosze też wygrały swój mecz. Mimo że są beniaminkiem, mają bardzo dobry zespół z kilkoma indywidualnościami. Wiemy, że w niedzielę czeka nas ciekawe spotkanie – mówi przed starciem z Karkonoszami Jelenia Góra trener Michał Pulkowski.

 

Spotkanie rozgrywane w ramach 2. kolejki III ligi odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o 12:00. Mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego 83. Zapraszamy serdecznie do wspierania młodej drużyny rezerw z poziomu trybun, wstęp na spotkanie jest wolny.