[Raków II] Niedzielne emocje przy #L83

Piłkarskie środowisko w Polsce z niecierpliwością czeka na sobotnią konfrontację Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa. Natomiast dzień później druga drużyna Medalików zmierzy się przed własną publicznością z tegorocznym ćwierćfinalistą Pucharu Polski – Lechią Zielona Góra.

Podopieczni Tomasza Kuźmy w ramach 22. kolejki III ligi spotkają się z zespołem z województwa lubuskiego. Obie drużyny należą do ligowej czołówki. Różnica między trzecim w tabeli Rakowem II, a piątą Lechią Zielona Góra wynosi pięć punktów. Rezerwy Rakowa zdobyły ich dotychczas 42, natomiast Lechia 37. Musimy jednak wziąć pod uwagę, iż niedzielny przeciwnik Medalików ma jeszcze do rozegrania zaległe domowe spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry, odwołane w pierwotnym terminie z powodu złego stanu boiska. 

 

Oba zespoły nie mogą zaliczyć marca do udanych. Zawodnicy trenera Kuźmy rozpoczęli rundę wiosenną od trzech porażek. Seria meczów bez zdobyczy punktowej dobiegła końca 25 marca. W minioną sobotę rezerwy Rakowa zremisowały 0:0 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Lechia z kolei rozegrała wiosną trzy mecze, a dwa z nich kończyły się dotkliwymi porażkami. Zielonogórzanie w kolejce otwierającej rundę rewanżową ulegli Rekordowi Bielsko-Biała 0:3. Następnie wygrali 2:0 z Chrobrym II Głogów, by w poprzednią niedzielę przegrać na własnym boisku 0:4 z rezerwami Górnika Zabrze.  

 

Lechia Zielona Góra jest przy tym zespołem, który był jedną z rewelacji tegorocznej edycji Pucharu Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego rozpoczęli swoją pucharową drogę 25 czerwca 2022 r., wygrywając finał Pucharu Polski na szczeblu lubuskiego ZPN. W dalszych etapach Pucharu Polski Lechia napisała piękną historię, pokonując w 1/32 pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:1), w 1/16 Jagiellonię Białystok (3:1), a następnie w 1/8 pucharu kolejny zespół z Ekstraklasy – Radomiak Radom (3:1 w rzutach karnych). W drodze po historyczny półfinał Pucharu Polski zawodników trenera Sawickiego zatrzymała dopiero Legia Warszawa, która wygrała w Zielonej Górze 3:0. 

 

Na poziomie III ligi Lechia Zielona Góra jest drużyną, która do tej pory wygrała 11 spotkań, 4 zremisowała i pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana. Piłkarze z jednej z dwóch stolic województwa lubuskiego zdobyli jak dotąd 35 bramek, tracąc ich 27. Lechia punktuje bardzo równo i w delegacjach notuje podobne rezultaty, jak u siebie. Na boisku przy ul. Sulechowskiej 37 zielonogórzanie zdobyli 19 punktów, natomiast na wyjazdach 18. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Surożyński, który 11 razy wpisał się na listę strzelców. 

 

Jesienią rezerwy Rakowa spotkały się z Lechią Zielona Góra w 5. serii gier. Tamten mecz zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów. Prowadzenie Rakowowi II dała bramka Piotra Malinowskiego zdobyta w 4. minucie gry. Wyrównanie dla gospodarzy przyszło 20 minut później, po samobójczej bramce Bartosza Chłoda. 

 

Zarówno podopieczni trenera Kuźmy, jak i trenera Sawickiego mają na niedzielę swój cel. Drugi zespół Medalików wciąż szuka pierwszego wiosennego zwycięstwa, a Lechia Zielona Góra pragnie zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę 0:4 z Górnikiem II Zabrze. Niedzielne spotkanie poprowadzi sędzia Marek Opaliński z Lublina. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83 w niedzielę 2 kwietnia, punktualnie o 12:00. Wstęp na mecz jest wolny, zapraszamy na trybuny.