[Raków II] Niełatwa jesień Medalików. Podsumowanie rundy

Drugi zespół Rakowa Częstochowa jesienią zajął ostatnie, 18. miejsce w rozgrywkach grupy 3. III ligi. Wiosną rezerwy mistrza Polski czeka zacięta walka o uniknięcie degradacji.

Przed sezonem w kadrze drużyny rezerw doszło do zmian. Znacznie obniżyła się jej średnia wieku, a skład oparto na wychowankach Akademii. Do zespołu z Limanowskiego dołączyli także obrońcy: Patryk Jurczyński i Wiktor Żołądź oraz środkowy pomocnik Kacper Zielski.

 


Prowadzony przez Michała Pulkowskiego Raków II rozpoczął sezon w imponującym stylu. Medaliki wygrali 5:0 w wyjazdowym meczu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Tydzień później drużyna dołożyła punkt w domowym starciu z Karkonoszami Jelenia Góra. W kolejnych pięciu spotkaniach zespół rezerw nie zdołał wywalczyć ani jednego punktu. Młodzi zawodnicy z Limanowskiego potrafili utrzymywać się na połowie rywala, jednak największym problemem była gra w defensywie. Niejednokrotnie wszyscy zawodnicy w wyjściowym zestawieniu byli urodzeni po roku 2000. Serię porażek i bezbramkowych remisów podopieczni trenera Pulkowskiego przerwali dopiero w 13. kolejce, pokonując 2:1 Górnika Polkowice. W kolejnych dwóch spotkaniach rezerwy doznały dwóch bolesnych porażek: 0:4 ze Śląskiem II Wrocław i 0:3 z Pniówkiem Pawłowice. 

 


Po piętnastu seriach gier na stanowisku pierwszego trenera doszło do zmiany. Drużynę objął dotychczasowy asystent, Przemysław Oziębała. W trzech ostatnich meczach rundy jesiennej Medaliki zdobyli jeden punkt w domowym starciu z Lechią Zielona Góra. Po 18 rozegranych spotkaniach zespół rezerw z dorobkiem 10 punktów zajmuje w tabeli grupy 3. III ligi ostatnią, 18. pozycję. 

 


Piłkarska jesień bieżącego sezonu oznaczała również ligowe debiuty dla wielu młodych zawodników. W III lidze swoje premierowe spotkania zagrali między innymi: Tobiasz Mras, Kacper Nowakowski czy Max Pawłowski. Dwaj pierwsi zdołali wpisać się na listę strzelców, a w listopadzie Tobiasz Mras został przeniesiony do kadry pierwszego zespołu. Zespół rezerw dotarł również do finału Poltent Pucharu Polski Podokręgu Częstochowa. W turniejowej drabince Medaliki pokonali: Wartę Poraj, MKS Myszków i GKS Jurę Niegowa. Finał w serii rzutów karnych wygrała Victoria Częstochowa.

 


Przed zespołem rezerw zima wypełniona ciężką pracą. Do bezpiecznego miejsca w tabeli Medaliki tracą na ten moment 8 punktów. Wiosenna rywalizacja na trzecioligowym szczeblu rozpocznie się w pierwszy weekend marca. Drugi zespół Rakowa Częstochowa zainauguruje piłkarską wiosnę wyjazdowym starciem z Karkonoszami Jelenia Góra.

 

Raków II:


Rozgrywki: III liga, gr.3  

Pozycja: 18.

Punkty: 10

Bramki zdobyte: 22

Bramki stracone: 42

Najwięcej bramek: Tobiasz Mras, Mateusz Głowiński, Tomasz Walczak (3)

Najwięcej asyst: Piotr Malinowski (3)

Najwięcej minut: Wiktor Żołądź (1464)