[Raków II] O krok bliżej do awansu

W sobotę Czerwono-Niebiescy pokonali 1:0 rezerwy GKS-u Tychy i do rewanżu przystąpią z jednobramkową przewagą. Gola wartego zwycięstwo strzelił w 78. minucie meczu kapitan Rakowa – Przemysław Oziębała.

Tomasz Kuźma na pierwszy mecz barażowy wybrał jedenastkę, spośród której większość graczy odgrywała kluczową rolę przez cały sezon. Zagrali: Tylec, Kucharczyk, Balboa i Pedro. W bloku defensywnym miejsce u boku Czekaja i Chłoda otrzymał Danilczyk, kontynuując tym samym serię dobrych występów. W bocznych strefach boiska operowali Oziębała i Bator, a w napadzie najlepszy strzelec zespołu – Łukasz Mazurek.

Mecz mógł rozpocząć się bardzo dobrze dla drugiej drużyny Rakowa. W pierwszej ofensywnej akcji spotkania bliski trafienia do bramki był Oziębała. Gol jednak nie padł ani w tej sytuacji, ani do końca pierwszej połowy. Czerwono-Niebiescy posiadali piłkę częściej, lecz GKS II Tychy mądrze się bronił.

Druga część meczu wyglądała podobnie. W 66. minucie Mazurka zmienił Niedziałkowski, a cztery minuty później ma murawę weszli jeszcze Malinowski i Mizgała. Zmiany okazały się kluczowe, a drużyna Tomasza Kuźmy ożywiła się w ofensywie.

W 78. minucie piłkę na trzydziestym piątym metrze przechwycił Adrian Balboa. Hiszpan dograł do schodzącego z prawego skrzydła Oziębały, który wykończył akcję mocnym strzałem. Czerwono-Niebiescy  w ostatnich ruszyli za ciosem, lecz nie zdołali zdobyć drugiej bramki.

Rewanż już we wtorek 21 czerwca o 17:00 w Tychach. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na YouTube, na kanale RakówTV. Zawodnicy trenera Kuźmy przed podróżą na Górny Śląsk dysponują jednobramkową przewagą nad rywalem. Zwycięzca barażu zagra w przyszłym sezonie w III lidze grupie 3 (opolska/śląska/dolnośląska/lubuska).

Raków II Częstochowa - GKS II Tychy 1:0

Bramki: Oziębała (78.)

Raków: Mądrzyk – Danilczyk, Czekaj, Chłód – Bator (70. Malinowski), Tylec, Kucharczyk (70. Mizgała), Oziębała – Balboa (82. T. Kubik), Mazurek (66. Niedziałkowski), Pedro