[Raków II] O krok od baraży

Po środowej wygranej z Unią Rędziny, rezerwy Rakowa potrzebują już tylko trzech punktów, by zapewnić sobie grę w barażach o III ligę. Może to nastąpić już w sobotę. Piłkarze trenera Kuźmy zmierzą się na własnym boisku ze Śląskiem Świętochłowice.

Niespodziewana porażka Ruchu Radzionków z Unią Dąbrowa Górnicza spowodowała, iż Czerwono-Niebiescy znów odsunęli się w tabeli od “Cidrów” na dystans 7 punktów.  Do końca sezonu zasadniczego zostały już tylko trzy mecze, a dwa z nich Czerwono-Niebiescy rozegrają na własnym stadionie. 

 

W sobotę do Częstochowy przyjedzie Śląsk Świętochłowice, który zajmuje spokojne, 10. miejsce w ligowej klasyfikacji. Piłkarze z Górnego Śląska prezentują się w ostatnich tygodniach w kratkę. Potrafili wygrać 2:0 z wyżej notowaną Podlesianką, stawić dzielny opór w Jaworznie, a także przegrać aż 0:9 z Rozwojem Katowice.  

 

Jesienią druga drużyna Rakowa wywiozła ze Świętochłowic pewne 3 punkty. Czerwono-Niebiescy odnieśli komfortowe zwycięstwo 3:0 po bramkach: Apolinarskiego, Batora i Mazurka. 

 

Podopieczni Tomasza Kuźmy mają jasno nakreślony cel, a po wygranej z Unią Rędziny mogą przystępować do kolejnego meczu w dobrych nastrojach. Początek spotkania 28. kolejki Zina IV Ligi w sobotę o 16:00. Zapraszamy na boczne boisko przy #L83.