[Raków II] Odrobić straty i awansować!

Już we wtorek rozstrzygną się losy awansu do 3. ligi. O godzinie 16 rozpocznie się rewanżowy mecz, w którym Raków II zmierzy się z Odrą Wodzisław.

Pierwsze starcie obu drużyn na swoją korzyść rozstrzygnęli nasi rywale. Odra przed własną publicznością wygrała 2:1. - Kluczową rolę w tym spotkaniu miało otwarcie. Dwa szybko stracone gole, gdzie zostawiliśmy za dużo miejsca przeciwnikowi miały wpływ na to co działo się dalej. To były uderzenia, które nie wychodzą codziennie. Później Odra niczym nas nie zaskoczyła. Przy wyniku 2:0 dla rywali wróciliśmy do gry. Szkoda, że nie udało się zremisować. Odra osiągnęła korzystny rezultat, ale jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni przed rewanżem - komentuje sobotni mecz trener Rakowa II Tomasz Kuźma. 

 

Na pewno dodatkowym atutem naszego zespołu będzie bramka zdobyta na wyjeździe. - Tak, należy rozpatrywać tę strzeloną bramkę w kategoriach plusów. Przegraliśmy spotkanie, ale jesteśmy nadal w grze. Dodatkowo nasi zawodnicy zobaczyli, że możemy dyktować tempo gry. Jeżeli zagramy podobnie i dodatkowo będziemy agresywniejsi w obronie to na pewno mamy szansę we wtorek wygrać - mówi szkoleniowiec częstochowian.

 

Upały w Polsce w ostatnich dniach dają się we znaki. W sobotę w Wodzisławiu zawodnicy grali w upale. Niezwykle ważna będzie teraz regeneracja. - Bardzo dokładnie rozplanowaliśmy sobie harmonogram. Teraz zawodnicy od razu regenerują się pod względem fizycznym i mentalnym tak, aby byli gotowi na wtorkową konfrontację. Pewnie też warunki atmosferyczne będą podobne do tych, jakie były w Wodzisławiu, dodatkowo gramy na sztucznej murawie, co dla nas może być atutem. Wierzę, że uda nam się to wykorzystać i wygrać dwumecz - kończy trener Kuźma. 

 

Spotkanie Raków II - Odra Wodzisław odbędzie się we wtorek o godzinie 16, na boisku bocznym MSP "Raków". 

Relacja live z tego wydarzenia będzie dostępna za darmo w internecie na oficjalnym kanale Rakowa na YouTubie. Szczegóły we wtorek rano.