Raków II odwrócił spotkanie i wygrał w Ornontowicach

Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe Gwarek Ornontowice 3:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Bartosz Chłód, Jakub Bator i Mateusz Kaczmarek

Rywalem drugiej drużyny Rakowa był Gwarek Ornontowice, który przed  14. kolejką IV ligi zajmował 8. miejsce w tabeli. Zespół trenera Pawła Krzysztoporskiego miał na swoim koncie 18 punktów.

Początek spotkania przebiegał spokojnie. Dopiero w 41. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Rajca. Po przerwie do ofensywy ruszyli podopieczni trenera Tomasza Kuźmy. Dwie minuty po wznowieniu gry bramkę wyrównującą zdobył Bartosz Chłód. Raków II wyszedł na prowadzenie w  77. minucie za sprawą trafienia Jakuba Batora. Młodzi częstochowianie poszli za ciosem i chwilę później podwyższyli wynik spotkania - w 81. minucie bramkę zdobył Mateusz Kaczmarek. Końcówka meczu przebiegła pod znakiem walki. W 90. minucie bramkę kontaktową dla Gwarka strzelił Marcin Mizia, jednak Czerwono-Niebiescy nie dali sobie już wyszarpać z rąk trzech punktów. Sędzia zakończył spotkanie i nasza drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Dzięki wygranej Raków II ma na swoim koncie 19 punktów i plasuje się na 7. miejscu w tabeli. Kolejnym rywalem drużyny trenera Kuźmy będzie Śląsk Świętochłowice. To spotkanie odbędzie się 17 listopada, o godzinie 11:30, na boisku przy ulicy Limanowskiego.

Gwarek Ornontowice - Raków Częstochowa 2:3 (1:0)

Raków II: Trelowski - Krzyżak, Chłód, Bajkiewicz (68. Uziębło), Budnicki, Głasek (46. Kaczmarek), Januszewski (90. Sieracki), Jargosz, Skibiński (58. Bartkowiak), Ślęzak, Bator (88. Kobyłkiewicz),