[Raków II] Ósma wygrana w lidze i 7 punktów przewagi

Drugi zespół Rakowa w sobotę 24 września pokonał Polonię Nysa 1:0. Czerwono-Niebiescy przez 50 minut grali w dziesiątkę, a zwycięskiego gola zdobył w 88. minucie kapitan drużyny – Przemysław Oziębała.

Ostatnie dwa mecze w wykonaniu podopiecznych Tomasza Kuźmy, to dwie wygrane w stosunku 4:0. 10 września Czerwono-Niebiescy wygrali w Legnicy z rezerwami Miedzi, a w ubiegłą niedzielę pokonali u siebie Odrę Wodzisław. Przed 9. kolejką zespoły Rakowa II i Polonii Nysa dzieliło w tabeli 11 punktów.

W porównaniu do składu sprzed tygodnia, szkoleniowiec Rakowa II zdecydował się na trzy zmiany. Dostępu do bramki bronił tym razem Xavier Dziekoński, a Szelągowskiego i Tylca w wyjściowej jedenastce zastąpili Tobiasz Kubik i Przemysław Mizgała.

Pierwsza połowa spotkania stała na dobrym poziomie. Obie drużyny stworzyły sobie szanse, lecz żadnej nie wykorzystały. W 40. minucie sytuacja Rakowa nieco się skomplikowała. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Tobiasz Kubik.

Po zmianie stron mecz otworzył się. Czerwono-Niebiescy całą drugą połowę mieli grać w osłabieniu, więc Polonia Nysa chciała to wykorzystać i ruszyła do przodu. Podopieczni Tomasza Kuźmy zwarli jednak szyki obronne i powstrzymywali ataki gospodarzy.

Na stadionie w Nysie zapowiadało się na bezbramkowy remis, jednak w 88. minucie gola zdobył Oziębała. W akcji dającej Czerwono-Niebieskim zwycięstwo najpierw mocno uderzał Niedziałkowski. Bramkarz gospodarzy wybronił jego strzał, lecz piłka spadła prosto na głowę Oziębały, który skierował ją do bramki.

Zawodnicy z Limanowskiego utrzymali korzystny rezultat do końca meczu i wygrali czwarte spotkanie pod rząd. Warto również dodać, iż Czerwono-Niebiescy od 327 minut nie stracili w lidze gola.

Gracze prowadzeni przez trenera Kuźmę po dziewięciu kolejkach zajmują pozycję lidera z siedmioma punktami przewagi nad drugą w tabeli Polonią Bytom. Między drużynami, które w tabeli III ligi, gr. 3 zajmują miejsce 2. i 7. są tylko trzy punkty różnicy.

Następny mecz drugi zespół Rakowa rozegra w sobotę 1 października. Wtedy do Częstochowy przyjedzie Carina Gubin. Podopieczni Grzegorza Kopernickiego zajmują 12. miejsce w lidze. Spotkanie 10. kolejki III ligi, gr. 3 rozpocznie się o 12:00.

Polonia Nysa - Raków II Częstochowa 0:1

Bramki: Oziębała (88.)

Raków: Dziekoński – Furtak, Czekaj, Kucharczyk – Malinowski (65. Bator), Mizgała (90+. Rogula), Zielonka (69. Wireński), Oziębała – Balboa, Chiliński (65. Niedziałkowski), T. Kubik