[Raków II] Ostatni sprawdzian formy przed startem rundy

Podopieczni Tomasza Kuźmy wznowią ligowe rozgrywki w pierwszym tygodniu marca. Tymczasem na sobotę 25 lutego zaplanowano ich ostatni mecz kontrolny, w którym zmierzą się z drugim zespołem Korony Kielce.

Najbliższy rywal Rakowa II, to również zespół rywalizujący na szczeblu III ligi. Kielczanie w dotychczasowych 17 kolejkach sześciokrotnie wygrywali, sześciokrotnie remisowali i pięć razy kończyli mecz jako przegrani. Zdobyte w ten sposób 24 punkty pozwoliły im zająć na zakończenie rundy jesiennej 8. miejsce w grupie. 

 

Mecz z drugim zespołem Medalików będzie dla Korony II szóstym, ostatnim sparingiem przed startem trzecioligowej wiosny. Do tej pory zawodnicy prowadzeni przez trenera Mariusza Ludwinka zanotowali trzy wygrane i dwie porażki. Kielczanie pokonali: GKS Jastrzębie (4:3), Pilicę Białobrzegi (2:1), a także GKS Nowiny (6:1), natomiast przegrali ze Starem Starachowice (4:5) oraz Hutnikiem Kraków (0:3).  

 

Co ciekawe, zespół Tomasza Kuźmy mierzył się już z Koroną II w trakcie przygotowań do rundy jesiennej. Wówczas, w meczu rozegranym 29 lipca padło aż 12 bramek, a piłka wpadała do siatki średnio co 7,5 minuty! Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 8:4 dla Rakowa II. 

 

Mecz kontrolny między rezerwami Rakowa i Korony zaplanowano na najbliższą sobotę – 25 lutego. Piłkarze wyjdą na boisko ze sztuczną murawą przy ul. Limanowskiego 83 punktualnie o 11:30.