[Raków II] Ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej

W sobotę, 24 lutego drugi zespół Rakowa zagra z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz kontrolny będzie zamknięty dla mediów oraz kibiców. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:15.

Dla obu drużyn będzie to szóste, a zarazem ostatnie przetarcie przed wznowieniem ligowej rywalizacji. W dotychczasowych sparingach podopieczni Przemysława Oziębały trzykrotnie wygrywali (2:0 z Podbeskidziem II, 1:0 z Unią Skierniewice i 4:1 z RKS-em Radomsko), przegrali 2:3 z Garbarnią Kraków i zremisowali 1:1 z Miedzią II Legnica. Nasi sobotni rywale tej zimy zanotowali 4 zwycięstwa i 2 remisy. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego pokonał AKS SMS Łódź (3:2), Widzew II Łódź (2:1), Polonię Piotrków Trybunalski (2:1) i KTS Weszło (4:2). Bez rozstrzygnięcia zakończyły się spotkania z Ceramiką Opoczno (1:1) oraz Starem Starachowice (2:2). 

 

Drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Milczarka zajmuje 6. pozycję w rozgrywkach III ligi, gr. 1. Jesienią tomaszowianie wywalczyli 31 punktów, a uczynili to za sprawą 9 zwycięstw, 4 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy Lechii jest dodatni i wynosi 32 gole zdobyte oraz 28 straconych. Największą kontrybucję w ofensywie dołożył Bartosz Snopczyński, który ma na swoim koncie 13 trafień i przewodzi klasyfikacji ligowych strzelców.

 

Rezerwy Rakowa ostatni raz spotkały się z Lechią Tomaszów Mazowiecki 7 sierpnia minionego roku. Ówczesny mecz był próbą generalną przed startem aktualnej kampanii, a Lechia wygrała na własnym boisku 2:0.  

 

Sobotnia gra kontrolna odbędzie się na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią przy L83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 14:15. Spotkanie będzie zamknięte dla fanów oraz mediów.