[Raków II] Ostatni w tym sezonie mecz przy L83

W spotkaniu 33. kolejki III ligi podopieczni Przemysława Oziębały na własnym obiekcie podejmą MKS Kluczbork. Początek meczu w piątek, 31 maja o 17:00.

Drugi zespół Medalików w ostatnim domowym spotkaniu kampanii 2023/2024 zmierzy się z drużyną, która zajmuje w klasyfikacji trzecią pozycję. Na dwie kolejki przed końcem wiemy już, że rezerwom Rakowa nie uda się utrzymać na trzecioligowym szczeblu i w kolejnym sezonie zagrają w zreformowanej IV lidze. MKS Kluczbork natomiast traci 10 "oczek” do prowadzącego Rekordu Bielsko-Biała i nie ma już szans na wywalczenie awansu. 

 

Podopieczni Łukasza Ganowicza zanotowali udany sezon, w którym dotychczas odnieśli 17 zwycięstw, ośmiokrotnie remisowali i siedmiokrotnie schodzili z boiska pokonani. Całkowity dorobek kluczborczan wynosi zatem 59 punktów. Zespół z Opolszczyzny w 33 meczach bieżącej kampanii zdobył 53 bramki, a stracił ich 35. Najlepszym strzelcem w talii trenera Ganowicza jest Marcin Przybylski, który zanotował 10 trafień. 

 

W minionych sześciu kolejkach nasz najbliższy przeciwnik wywalczył 5 punktów. MKS zanotował w tych meczach 3 porażki, dwa remisy i zwycięstwo. Ostatnią kolejkę kluczborczanie również zakończyli bez żadnej zdobyczy, przegrywając na własnym obiekcie 1:2 z ostatnim w tabeli LZS-em Starowice Dolne. 

 

Podczas ostatniej konfrontacji między Rakowem II a MKS-em Kluczbork zwycięską drużyną okazali się gospodarze, którzy w meczu 16. kolejki wygrali 3:0.  

 

– Jutro gramy ostatni mecz na własnym boisku w sezonie, który z różnych powodów był bardzo trudny dla wszystkich. Sezonie, którego nie możemy już uratować. Mimo wszystko liczę na to, że będziemy bardzo mocno zmotywowani i zdeterminowani, by odpowiednio pożegnać się z własnym boiskiem w III lidze – mówi przed meczem z MKS-em Kluczbork Przemysław Oziębała.

 

Ostatni domowy mecz w sezonie drugi zespół Medalików rozegra w piątek, 31 maja. Na arbitra tego spotkania został wyznaczony Paweł Wrzeszczyński z Kalisza. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi przy L83 o 17:00. Zapraszamy na trybuny, wstęp na spotkanie jest wolny.