[Raków II] Pewna wygrana na wyjeździe

W sobotę na boisku w Przyszowicach Raków II wygrał z miejscową Jednością 32 4:1. Dublet ustrzelił Hubert Tylec, a wynik ustalił Piotr Malinowski.

Z racji dzielącej zespoły różnicy 50 punktów w tabeli, łatwo było wytypować w tym meczu faworyta. Nie mogło być jednak mowy o jakimkolwiek lekceważeniu przeciwnika. Tomasz Kuźma postawił na sprawdzone wybory. Względem meczu z Unią Kosztowy, w składzie zaszły trzy zmiany. Do bloku defensywnego "wskoczyli" Budnicki i Chłód, a Wiktora Długosza na prawym wahadle zastąpił Jakub Bator. Na ławce rezerwowych pojawił się wracający do gry po przeziębieniu Pedro Vieira.

Częstochowianie dostali w 24. minucie szansę, by objąć prowadzenie. Sędzia podyktował jedenastkę, a stały fragment gry pewnie zamienił na gola Hubert Tylec. Gdy wszystko układało się zgodnie z planem Czerwono-Niebieskich, piłkarze Jedności 32 Przyszowice niespodziewanie wyrównali. W 44. minucie piłkę do własnej bramki skierował Jakub Budnicki.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron na boisku pojawili się Pedro i Zielonka. Gospodarze bronili się dzielnie do 72. minuty, aż ich bramkarz skapitulował. Na prowadzenie drużynę Rakowa wyprowadził będący ostatnio w dobrej dyspozycji Adrian Balboa. Po stracie drugiego gola defensywa Jedności rozszczelniła się, co skrzętnie wykorzystali Czerwono-Niebiescy.

Swoją drugą bramkę w 83. minucie zdobył Hubert Tylec. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę, wskutek uzbierania dwóch żółtych, otrzymał Szymon Zielonka. Chwilę później, ku uciesze ławki rezerwowych, wynik spotkania na 4:1 ustalił legendarny Malina".

Po 20 rozegranych kolejkach w czubie tabeli Zina IV Ligi rywalizują w dalszym ciągu dwie drużyny. Prowadzi Raków II, 3 punkty nad Ruchem Radzionków. W następnej kolejce Czerwono-Niebiescy zmierzą się u siebie z Wartą Zawiercie. Mecz rozegrany zostanie przy #L83 w czwartek, 14 kwietnia, o 17:30.

Jedność 32 Przyszowice – Raków II Częstochowa (1:4)

Bramki: Tylec (24., 83.), Balboa (72.), Malinowski (90+3.)

Raków: Mądrzyk – Chłód, Czekaj, Budnicki (85. Błasik) – Bator (80. Głasek), Tylec, Mizgała (58. Zielonka), Balboa (85. Krysik), Malinowski – Mazurek, Kubik (46. Pedro)