[Raków II] Pewna wygrana w Bytomiu

W sobotnim sparingu Raków II pewnie pokonał trzecioligową Polonię Bytom 4:1.

Czerwono-Niebiescy po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Na listę strzelców wpisał się Pedro. Portugalczyk w 24. minucie otrzymał podanie od Mateusza Niedziałkowskiego i skutecznym uderzeniem pokonał golkipera Polonii.

Po przerwie drugi "cios" zadali Czerwono-Niebiescy. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Jakub Budnicki, który strzałem głową podwyższył nasze prowadzenie. Kilka minut po golu dla Rakowa odpowiedziała Polonia. Łukasz Piontek popisał się uderzeniem z 20 metrów nie dając szans Jakubowi Mądrzykowi. Częstochowianie podrażnieni utratą gola szybko odzyskali dwubramkową przewagę. Tym razem Filip Głasek wyłożył piłkę Łukaszowi Mazurkowi, a nasz najskuteczniejszy zawodnik nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie w rolach głównych wystąpili Głasek oraz Mazurek. Ten pierwszy podawał, a drugi skutecznie wykończył naszą akcję. Raków II ostatecznie pokonał Polonię Bytom 4:1.

Polonia Bytom – Raków II Częstochowa 1:4 (0:1)

Bramki: Łukasz Piontek 56.  – Pedro Vieira 24., Jakub Budnicki 52., Łukasz Mazurek 60., 82.

Raków II: Mądrzyk – Chłód, Czekaj, Danilczyk, Bator,Tylec, Mizgała, Niedziałkowski, Udovicic, Pedro, Balboa.

Grali także: Oziębała, Głasek, Mazurek, Budnicki, Zielonka, Kucharczyk, Krysik, Wójcik, T. Kubik.