[Raków II] Pewna wygrana w Kleszczowie

W drodze powrotnej ze zgrupowania w Jarocinie Czerwono-Niebiescy udali się do Kleszczowa, gdzie rozegrali sparing z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie 3:0. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy pewnie pokonali rywali 3:0.

Lider grupy 1 w Zina IV Ligi był znacznie lepszy od przeciwników i nie pozwolił na zbyt wiele piłkarzom Pniówka. W 10. minucie padł pierwszy gol. Częstochowianie na połowie GKS-u odebrali piłkę, która chwilę później trafiła do Tobiasza Kubika, a ten z kilkunastu metrów zdecydował się na strzał, po którym piłka znalazła drogę do bramki. Raków utrzymał prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron nasz zespół nadal przeważał co zaowocowało dwoma kolejnymi golami. Najpierw w 61. minucie po dośrodkowaniu w pole karne najlepiej odnalazł się Mateusz Niedziałkowski, który z bliskiej odległości pokonał golkipera Pniówka. Ozdobą spotkania był gol Adriana Krysika. Nasz pomocnik zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów, a futbolówka trafiła w samo okienko bramki. Ostatecznie Czerwono-Niebiescy pokonali trzecioligowca 3:0.

Przed naszymi zawodnikami jeszcze dwa sparingi przed startem rundy wiosennej. 26 lutego Raków II zmierzy się z LKS-em Łagów i Unią Racibórz.

GKS Pniówek Pawłowice Śląskie - Raków II Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki dla Rakowa: T. Kubik (10.), Niedziałkowski (61), Krysik (72.)

Raków II: Rajczykowski - Czekaj, Budnicki, Chłód, Mizgała, Zielonka, Oziębała, Udovicić, Krysik, T. Kubik, Mazurek.

Zagrali także: Bomba, Wójcik, Danilczyk, zaw. test, Kucharczyk, Tylec, Bator, Głasek, Malinowski, Niedziałkowski.