[Raków II] Piątkowe starcie ekstraklasowych rezerw

W piątek, 3 maja o 15:00 podopiecznych Przemysława Oziębały czeka kolejny ligowy bój. W meczu 28. serii gier III ligi zespół rezerw Rakowa Częstochowa podejmie drugą drużynę Górnika Zabrze.

W Święto Narodowe Trzeciego Maja na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego 83 z pewnością nie zabraknie futbolowych emocji. Zespół prowadzony przez trenera Przemysława Oziębałę po ostatniej porażce z Wartą Gorzów Wielkopolski da z siebie wszystko, by pokonać 6. ekipę w klasyfikacji III ligi, grupy trzeciej – Górnika II Zabrze.  

 

Zespoły dzieli w tabeli 11 pozycji i 17 punktów. Medaliki mają ich na koncie 23, zabrzanie 40. Na dorobek Górnika II składa się 12 zwycięstw, 4 remisy i 11 porażek. 8 z tych wygranych zabrzanie wywalczyli na własnym obiekcie. W meczach wyjazdowych podopieczni Arkadiusza Przybyły zanotowali 4 wygrane, 3 remisy i sześciokrotnie schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy Górnika II wynosi 45:40. Najlepszym strzelcem w ekipie z Zabrza jest doświadczony, 36-letni Marcin Wodecki, który w bieżącej kampanii wpisywał się na listę strzelców 10 razy. 

 

W poprzednich pięciu kolejkach drugi zespół Górnika Zabrze wywalczył 6 punktów. Zabrzanie przegrali w tym czasie trzy mecze. W ostatnich dwóch kolejkach Górnik II dwukrotnie okazał się słabszy od rywali, przegrywając 0:2 ze Śląskiem II Wrocław i 1:3 z Pniówkiem Pawłowice.  

 

Jesienią, w pierwszej konfrontacji rezerw Rakowa i Górnika w tym sezonie, to zabrzanie byli górą i wywalczyli komplet punktów. Górnik II wygrał 4:2, a dla Medalików do siatki trafiali Tomasz Walczak i Jakub Wireński. Wierzymy, że tym razem to drugi zespół Rakowa będzie cieszył się z wygranej. 

 

– Przed nami mecz, który musimy wygrać. Nie widzę innej opcji niż zwycięstwo. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, ale na pewno się nie poddamy. W piłce nożnej wszystko jest możliwe i do końca będziemy walczyć o utrzymanie – mówi w przedmeczowej wypowiedzi Przemysław Oziębała. 

 

Piątkowa rywalizacja rozpocznie się punktualnie o 15:00. Wstęp na mecz jest wolny, zachęcamy do wspierania drużyny rezerw z poziomu trybun.