[Raków II] Pierwsza przegrana przed własną publicznością

Podopieczni trenera Kuźmy w domowym meczu ulegli Stali Brzeg. Zawodnikom z Opolszczyzny zwycięstwo zapewniły bramki Michała Maja i Herve Bostana Amaniego.

Po dwóch wyjazdowych porażkach sztab szkoleniowy Rakowa II z pewnością liczył na przełamanie, jednak na trzy punkty będzie trzeba jeszcze poczekać. O sobotniej przegranej zaważyła między innymi nieskuteczność Medalików, którzy nie wykorzystali aż dwóch rzutów karnych.

Tomasz Kuźma desygnował do boju skład z Rajczykowskim w bramce i defensywą w kształcie: Gryszkiewicz, Czekaj i Oliwier Kucharczyk. Do wyjściowej jedenastki wrócił Szymon Zielonka, a na ławce zasiadł dotychczasowy pierwszy wybór na pozycji napastnika – Dawid Wojtyra. Jego miejsce w składzie zajął Łukasz Mazurek, który miał za swoimi plecami Adriana Balboę i Oliviera Sukiennickiego. Na wahadłach wystąpili Piotr Malinowski i Tobiasz Kubik.

W pierwszej połowie spotkania Stal Brzeg oddała jedno uderzenie, które zakończyło się bramką. W 8. minucie efektownym strzałem z woleja popisał się Michał Maj. W efekcie gracze Rakowa II w trzecim meczu z rzędu zmuszeni byli gonić wynik. Goście z Brzegu prezentowali się ambitnie i walecznie, nie ułatwiając zadania ekipie z Limanowskiego. Podopieczni trenera Kuźmy oddali kilka niecelnych strzałów, lecz do przerwy nie mieli żadnej stuprocentowej okazji.

Pięć minut po zmianie stron Stal Brzeg powiększyła przewagę. Błąd Rajczykowskiego wykorzystał Herve Bostan Amani. Zakupiony z LZS-u Piotrówka zawodnik zablokował bramkarza Medalików przy rozegraniu piłki. Ta odbiła się od snajpera Stali i wpadła do bramki.

Drugi zespół Medalików po raz kolejny ruszył do ataku i w 54. minucie sędzia Mateusz Niedzielan podyktował pierwszy tego dnia rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Mazurek i po chwili zdobył kontaktowego gola. Gracze Rakowa II rzucili się do ofensywy i w 64. minucie sędzia odgwizdał kolejną “jedenastkę”. Tym razem zamienić ją na gola spróbował Dawid Wojtyra, jednak bramkarz Stali Brzeg wyczuł jego intencje i sparował piłkę na słupek.

Na domiar złego od 67. minuty gospodarze musieli walczyć o punkty w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Tobiasz Kubik. Nie przeszkodziło to Medalikom ambitnie atakować i w 85. minucie po faulu w polu karnym arbiter po raz trzeci tego dnia wskazał na “wapno”. Do rzutu karnego podszedł rezerwowy Bartosz Chłód, a jego mocny strzał obił poprzeczkę.

Była to ostatnia groźna sytuacja w tym meczu, a Stal Brzeg ostatecznie pokonała Raków II 2:1, wygrywając drugie z trzech ostatnich spotkań. Po zwycięstwach Polonii Bytom i Rekordu Bielsko-Biała, podopieczni trenera Kuźmy spadli na trzecie miejsce w lidze. Kolejny mecz o punkty gracze rezerw Rakowa rozegrają 25 marca, gdy zmierzą się w delegacji ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Raków II – Stal Brzeg 1:2

Bramki: Mazurek (54.) - Maj (8.), Bostan Amani (50.)

Rakow II: Rajczykowski, Czekaj, Gryszkiewicz (81. Chłód), O. Kucharczyk (55. Rygiel), Malinowski, T. Kubik, Tylec, Zielonka, Balboa (55. Niedziałkowski), Sukiennicki (81. Bator), Mazurek (55. Wojtyra)