[Raków II] Pierwsza wizyta w Gorzowie Wielkopolskim

Podopieczni Tomasza Kuźmy po ostatnich dwóch remisach poszukają w kolejnym spotkaniu wygranej. W meczu 13. kolejki III ligi, gr. 3 drugi zespół Rakowa zagra na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Na pięć meczów do końca rundy jesiennej sytuacja w tabeli III ligi, gr. 3 prezentuje się korzystnie dla Rakowa II. Czerwono-Niebiescy mają 4 punkty przewagi nad wiceliderem z Bielska-Białej i wciąż są w lidze niepokonani. Warto również zwrócić uwagę, iż drużyna Tomasza Kuźmy w dwunastu dotychczasowych meczach straciła zaledwie sześć bramek. 

 

Najbliższy mecz rezerwy Rakowa zagrają w sobotę 22 października, a ich rywalem będzie Warta Gorzów Wielkopolski. Drużyna z ziemi lubuskiej, to piętnasty zespół poprzedniego sezonu. Gorzowianie walczyli o utrzymanie do samego końca i ostatecznie pozostali na szczeblu III ligi dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Piasta Żmigród. 

 

W bieżącej kampanii drużyna prowadzona przez Mateusza Konefała jest w pewien sposób regularna. Piłkarze Warty mają na swoim koncie cztery wygrane, cztery remisy i cztery porażki. Warta zdobyła w ten sposób szesnaście punktów, co pozwala jej zajmować 9. miejsce w tabeli. 

 

Minionej soboty na trzecioligowych boiskach skuteczniejsi byli gracze Warty. Warciarze wygrali w delegacji z Górnikiem II Zabrze 3:0. Natomiast dla Czerwono-Niebieskich ostatnia ligowa potyczka z LKS-em Goczałkowice zakończyła się bezbramkowym remisem.  

 

Warta Gorzów nie wygrała jeszcze meczu przy własnej publiczności, Raków II nie przegrał dotychczas na wyjeździe. Podopieczni Tomasza Kuźmy będą chcieli, by oba te trendy były kontynuowane. Będzie to także pierwsze w annałach boiskowe starcie obu zespołów. Spotkanie poprowadzi sędzia Daniel Kwiecień, a przy liniach bocznych pomagać mu będą Radosław Zbaracki i Michał Maćkowiak. 

 

Mecz zostanie rozegrany na stadionie OSiR, mieszczącym się przy ul. Olimpijskiej 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 12:00. Transmisja live realizowana jest przez gospodarzy w systemie PPV i można ją znaleźć TUTAJ