[Raków II] Pierwszy mecz barażowy przy #L83

W czwartek w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie dla klubów bezpośrednio zainteresowanych meczami barażowymi o III ligę. W wyniku losowania ustalono, że pierwszy mecz drużyny rozegrają 18 czerwca o 17:00 w Częstochowie.

Sztab szkoleniowy drugiej drużyny Rakowa reprezentował na posiedzeniu Jacek Gorczyca. Oprócz niego, zaproszono także przedstawiciela lidera Zina IV Ligi gr. 2 – GKS-u II Tychy.  

 

W trakcie posiedzenia najpierw przypomniano regulamin, a następnie wylosowano gospodarza pierwszego meczu, którym okazał się Raków II. Godzinę rozpoczęcia meczu ustalono na 17:00. Rewanż zostanie rozegrany 21 czerwca o 17:00. Drużyny zobowiązane są także do 13 czerwca poinformować o dokładnym miejscu rozegrania meczu (boisko sztuczne czy naturalne). 

 

Przypomnijmy, że w Zina IV Lidze gr.1 zwyciężył Raków II. Czerwono-Niebiescy na dwie kolejki przed końcem mają 10 punktów przewagi nad Ruchem Radzionków. W Zina IV Lidze gr.2 sytuacja jest mniej klarowna. Wprawdzie liderem z sześciopunktową przewagą pozostaje GKS II Tychy, jednak zajmujący drugą lokatę Decor Bełk ma do rozegrania jeszcze trzy mecze i ma szansę prześcignąć GKS w walce o awans do III Ligi. 

 

Nie jest więc jeszcze pewne, czy drugie spotkanie barażowe Czerwono-Niebiescy rozegrają w Tychach, czy w Bełku. Odpowiedź na to pytanie poznamy maksymalnie 12 czerwca, gdy runda zasadnicza Zina IV Ligi dobiegnie końca.