[Raków II] Pierwszy sprawdzian z beniaminkiem

W sobotę, 2 września podopieczni Michała Pulkowskiego w ramach szóstej serii gier III ligi zmierzą się na własnym boisku z Unią Turza Śląska.

Po trzech ligowych porażkach z rzędu zespół rezerw w środku tygodnia przełamał się, wygrywając 9:0 z Wartą Poraj. W ten sposób zawodnicy prowadzeni przez trenera Pulkowskiego zapewnili sobie awans do ¼ Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Trzy dni później drugi zespół mistrzów Polski powalczy o ligowe punkty z Unią Turza Śląska. 

 

Obie drużyny zgromadziły jak dotąd po 4 "oczka". Raków II zajmuje 15. miejsce, natomiast Unia plasuje się o jedną pozycję niżej, znajdując się w strefie spadkowej. Medaliki potrzebują punktów, podobnie, jak nasi sobotni rywale. Unia Turza Śląska wygrała swój jedyny mecz w 3. kolejce, pokonując Górnik Polkowice. W ostatniej serii gier podopieczni Marka Hanzela przegrali 1:2 z Pniówkiem Pawłowice.  

 

Poprzedni sezon Unia Turza Śląska zakończyła na 1. miejscu IV lidze śląskiej. Awans zawodnicy Unii uzyskali po tym, jak w barażowym dwumeczu okazali się lepsi od Szczakowianki Jaworzno. Ostatni raz na poziomie III ligi Unia Turza Śląska występowała w sezonie 2016/2017.  

 

Mecz 6. kolejki III ligi, grupy 3 odbędzie się w na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00. Zachęcamy gorąco do wspierania drużyny rezerw, wstęp na mecz jest wolny.