[Raków II] Pierwszy test mecz zespołu rezerw

Swoją pierwszą grę kontrolną w trakcie przygotowań do sezonu 2023/2024 podopieczni Michała Pulkowskiego rozegrają w sobotę, 15 lipca. Ich przeciwnikiem będzie trzecioligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Młoda kadra drugiej drużyny Rakowa Częstochowa rozpocznie przedsezonowe sparingi od spotkania z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zawodnicy z łódzkiego rywalizują w grupie 1 III ligi, w której zakończyli poprzednią kampanię na 6. pozycji. Zespół prowadzony przez Mateusza Milczarka wywalczył 55 punktów, tracąc do zwycięskiego ŁKS-u II Łódź 13 “oczek”. Piłkarze Lechii w 34 meczach zdobyli 51 bramek, a stracili 43. Najlepszym snajperem w zespole z Tomaszowa Mazowieckiego był z dorobkiem 8 goli Kamil Cyran.  Oprócz dobrej postawy w lidze, podopieczni trenera Milczarka dotarli do finału wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie po dogrywce ulegli Unii Skierniewice 1:2. 

 

Rezerwy Rakowa poprzednio mierzyły się z trzecioligowcem w sezonie 2021/2022. Wówczas, niespełna miesiąc przed inauguracją rundy jesiennej, podopieczni trenera Kuźmy przegrali w Tomaszowie Mazowieckim 2:3. Pół roku później, w lutym 2022 roku, drugi zespół Rakowa wygrał w sparingu 2:1 po bramkach Filipa Głaska i Łukasza Mazurka. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany w Tomaszowie Mazowieckim i rozpocznie się o godzinie 11:00. Na twitterze Akademii Raków będzie prowadzona relacja ze spotkania.