[Raków II] Pierwszy testmecz zespołu rezerw

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Przemysława Oziębały rozegrają pierwszy sparing w cyklu przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem drugiej drużyny Medalików będą rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Drugi zespół mistrza Polski w zimowym okresie przygotowawczym rozegra 6 meczów kontrolnych. Pierwszym przeciwnikiem dla Rakowa II będą IV-ligowe rezerwy Podbeskidzia. Zespół prowadzony w rundzie jesiennej przez Adriana Oleckiego uplasował się na 2. pozycji w śląskiej grupie II.  

 

Młoda drużyna Podbeskidzia II w 15 jesiennych spotkaniach zgromadziła na koncie 31 punktów, notując 9 zwycięstw, 4 remisy i dwie porażki. Piłkarze rezerw Podbeskidzia zdobyli 47 bramek, tracąc ich 19.  

 

W piątek, 19 stycznia na stanowisku pierwszego trenera Podbeskidzia II doszło do zmiany. Adriana Oleckiego zastąpił Marek Sokołowski. Sobotnie spotkanie będzie zatem premierowym meczem rezerw Podbeskidzia pod wodzą nowego szkoleniowca. 

 

Do ostatniej konfrontacji Rakowa II z Podbeskidziem II doszło w sezonie 2017/2018. Wówczas drużyny te spotkały się w starciu barażowym o utrzymanie na szczeblu IV ligi. Rezerwy Rakowa przegrały mecz 2:3, jednak ostatecznie nie zostały relegowane. Bramki dla naszej drużyny zdobyli wtedy Przemysław Mizgała i Piotr Kiński. 

 

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane na boisku bocznym przy L83. Początek spotkania zaplanowano na 11:15.