[Raków II] Piotr Nocoń dołącza do drużyny rezerw

Kontrakt z Rakowem Częstochowa podpisał Piotr Nocoń, który dołączy do zespołu rezerw.

Piotr Nocoń urodził się 19 czerwca 1990 roku i jest wychowankiem Rakowa Częstochowa. W ostatnich 9 sezonach bronił barw Skry Częstochowa. Dla drużyny z ul. Loretańskiej rozegrał łącznie 250 spotkań. Jesienią pełnił funkcję kapitana drużyny i wystąpił w 19 spotkaniach II ligi, w których zanotował 5 bramek oraz 4 asysty. 

 

Cieszymy się, że tak doświadczony zawodnik dołącza do zespołu rezerw. Jednocześnie Piotr jest wychowankiem klubu, który wraca do domu po wielu latach gry na profesjonalnym poziomie. Wierzymy, że jego doświadczenie oraz umiejętności okażą się bardzo wartościowe w kwestii walki o utrzymanie i rozwoju młodych zawodników drugiego zespołu – komentuje dyrektor Akademii Raków, Dariusz Grzegrzółka.

 

 

Piotr Nocoń wraca do Rakowa po 15 latach. Ostatni raz czerwono-niebieskie barwy reprezentował w sezonie 2008/2009. Celem drużyny rezerw na rundę wiosenną jest zapewnienie sobie utrzymania na poziomie III ligi.

 

– Emocje na pewno są duże. Z jednej strony duża radość, bo wracam do klubu, w którym się wychowałem, który ukształtował mnie jako człowieka i zawodnika. Z drugiej strony sentyment, ponieważ po 9 latach opuszczam Skrę, gdzie spędziłem mnóstwo pięknych chwil. Skupiam się jednak na tym, co jest tu i teraz oraz na celu, który jest przed nami. Nie ma co ukrywać, sytuacja w tabeli nie jest łatwa, jednak swoim doświadczeniem i umiejętnościami chcę pomóc drużynie wyjść na prostą. Uważam, że żaden zespół Rakowa nie powinien zajmować takiego miejsca w tabeli oraz żaden sportowiec nie może akceptować takiej sytuacji. Wierzę, że tę drużynę stać na więcej i jestem przekonany, że na koniec sezonu osiągniemy cel, jaki na ten moment mamy przed sobą – mówi Piotr Nocoń przed pierwszym styczniowym treningiem zespołu rezerw.

 

Piotr, życzymy wielu udanych występów w czerwono-niebieskich barwach!