[Raków II] Po kolejne punkty na ligowym froncie

W sobotę o godzinie 11 Raków II rozegra kolejne spotkanie w Zina IV Lidze. Rywalem naszej ekipy będzie Jedność 32 Przyszowice.

Czerwono-Niebiescy po pierwszych czterech meczach mają na swoim koncie 9 punktów (3 zwycięstwa, 1 porażka). W ostatniej kolejce podopiecznie trenera Tomasza Kuźmy pokonali na wyjeździe 2:0 Unię Kosztowy. Obie bramki zdobył dla nas Mateusz Niedziałkowski. Raków II aktualnie zajmuje 5. miejsce w grupie 1 Zina IV Ligi.

 

Dodatkowo nasz zespół w ostatnią środę pokonał 3:0 MKS Myszków w 2. rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Gole w tym spotkaniu zdobyli: Eryk Kuszaj, Kacper Kokoszczyk i Hubert Tylec. 

 

Częstochowianie w sobotniej konfrontacji będą zdecydowanym faworytem. Nasi rywale do tej pory nie zdobyli jeszcze choćby punktu i kolejno przegrywali z Przemszą Siewierz (0:1), Wartą Zawiercie (1:5), Szczakowianką Jaworzno (0:2) i Podlesianką Katowice (0:5). 

 

Kłopoty Jedności wynikają z faktu, że ekipa z Przyszowic pierwotnie miała występować w Lidze Okręgowej, bowiem w zeszłym sezonie pożegnała się ona z IV Ligą. Jednak wobec wycofania się z rozgrywek Znicza Kłobuck rozegrano baraż między Jednością, a Sarmacją Będzin. Spotkanie odbyło się 7 sierpnia, a więc tydzień przed startem IV Ligi. Nasz sobotni przeciwnik po bardzo zaciętymstarciu okazał się lepszy od Sarmacji. O wyniku decydowały dopiero rzuty karne. W nich przyszowiczanie wygrali 4:3 i mogli świętować niespodziewany awans do Zina IV Ligi. Przed ekipą trenera Roberta Gąsiora bardzo trudne zadanie, jednak wszyscy w Jedności wierzą, że wkrótce drużyna zacznie prezentować się o wiele lepiej. 

 

Mecz Raków II - Jedność zostanie rozegrany na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 11 w sobotę, 4 września.